Новогодишен гала концерт

Традиционен новогодишен концерт

Новогодишен гала концерт

Преглед

ПРОГРАМА ЗА ТРАДИЦИОННИТЕ НОВОГОДИШНИ КОНЦЕРТИ НА СОФИЙСКАТА ОПЕРА И БАЛЕТ 2021

I част

1. Л. Бърнстейн – Увертюра към оп. „Кандид“
Диригент: Жорж Димитров

2. Г. Ф. Хендел – Ария на Риналдо „Or la tromba“ от оп. „Риналдо“
Изпълнява: Виолета Радомирска
Диригент: Жорж Димитров

3. Л. Делиб – „Копелия“ - Мазурка
Изпълняват: Боряна Петрова и Цецо Иванов
Диригент: Борис Спасов

4. Г. Доницети – „Brindisi: ‘Il segreto’“ от оп. „Лукреция Борджа“
Изпълнява: Гергана Русекова
Диригент: Жорж Димитров

5. Г. Доницети – Дует на Малатеста и Дон Паскуале
Cheti, cheti, immantinent от оп. Дон Паскуале
Изпълняват: Николай Петров и Венцеслав Анастасов
Диригент: Жорж Димитров

6. Дж. Росини – Canzonetta spagnuola /Испанска песен/
Изпълнява: Цветана Бандаловска
Диригент: Жорж Димитров

7. Ж. Бизе-Р. Шчедрин – „КАРМЕН-СЮИТА“, № 11 - Adagio
Изпълняват: Марта Петкова и Никола Хаджитанев
Диригент: Борис Спасов

8. Р. Вагнер – Ария на Елизабет Dich, teure Halleот оп. „Танхойзер“
Изпълнява: Радостина Николаева
Диригент: Жорж Димитров

9. Г. Доницети – Ария на Тонио „Ah! mes amis“ от оп. „Дъщерята на полка“
Изпълняват: Рейналдо Дроз /29 и 30.12/ и Валерио Борджони /31.12/
Диригент: Жорж Димитров

10. Дж. Росини – Дует на Елена и Малкълм „Vivere io non potro“
от оп. „Жената от езерото“
Изпълняват: Станислава Момекова и Александрина Стоянова
Диригент: Жорж Димитров

11. Дж. Росини – Терцет на Елена, Уберто и Родриго "Qual pena in me già desta...“ от оп. „Жената от езерото“
Изпълняват: Станислава Момекова, Хрисимир Дамянов, Даниел Острецов /29 и 30.12/ и Валерио Борджони /31.12/
Диригент: Жорж Димитров

12. В. Белини – Ария на Норма „Casta Diva“ от оп. „Норма“
Изпълнява: Габриела Георгиева
Диригент: Жорж Димитров

13. Дж. Верди  – Канцона на Херцога „La donna è mobile“ от оп. „Риголето“
Изпълняват: Даниел Дамянов, Рейналдо Дроз, Даниел Острецов
Диригент: Жорж Димитров

14. А. Лара – Granada
Изпълняват: Росен Ненчев, Емил Павлов, Хрисимир Дамянов
Диригент: Жорж Димитров

15. П. И. Чайковски – „Лешникотрошачката“  – „Валс на цветята“ и „Адажио“
Изпълняват: Марта Петкова и Емил Йорданов
Диригент: Борис Спасов

16. Дж. Росини - Финал на първо действие от оп. „Севилският бръснар“
Изпълняват: Атанас Младенов, Хрисимир Дамянов, Николай Петров, Бисер Георгиев, Станислава Момекова, Цвета Сарамбелиева, Венцеслав Анастасов, Даниел Острецов, Виолета Радомирска, Александрина Стоянова и мъжки хор
Диригент: Жорж Димитров

II част

„БАЩА МИ БОЯДЖИЯТА“

Диригент: Светослав Лазаров

I част

II част „БАЩА МИ БОЯДЖИЯТА“ 29.12.2021 / 19:00

Калин Врачански
Г-Н АНДРЕЕВ (БАЩАТА)

Калин Врачански

Славчо Пеев
Г-Н МАРИНОВ (ФАБРИКАНТЪТ)

Славчо Пеев

Силвана Пръвчева
Г-ЖА МАРИНОВА (СЪПРУГАТА НА ФАБРИКАНТА)

Силвана Пръвчева

Димитър Станчев
МИТКО (БРАТОВЧЕДЪТ)

Димитър Станчев

Мариана Цветкова
СЪПРУГАТА НА БРАТОВЧЕДА МИТКО

Мариана Цветкова

Ангел Христов
БРЪСНАР

Ангел Христов

Красимир Динев
КЛИЕНТ НА БРЪСНАРЯ

Красимир Динев

Николай Петров
Файтонджия / адвокат на фабриканта

Николай Петров

Николай Павлов
КОСТАС (ОБУЩАРЯТ)

Николай Павлов

Бисер Георгиев
ГАРО (БАКАЛИНЪТ)

Бисер Георгиев

Георги Джанов
ПРОДАВАЧ НА КНИЖКИ

Георги Джанов

Емил Павлов
ФОТОГРАФ

Емил Павлов

Кирил Иванов
Ученик по пеене

Кирил Иванов

Георги Петров
Ученик по пеене

Георги Петров

Калин Душков
ПРОДАВАЧ НА ПИСТОЛЕТЧЕТА

Калин Душков

Рада Тотева
ЖЕНА С БЕНГАЛСКИ ОГЪН

Рада Тотева

Николай Войнов
Латернаджия

Николай Войнов

II част „БАЩА МИ БОЯДЖИЯТА“ 30.12.2021 / 19:00

Калин Врачански
Г-Н АНДРЕЕВ (БАЩАТА)

Калин Врачански

Славчо Пеев
Г-Н МАРИНОВ (ФАБРИКАНТЪТ)

Славчо Пеев

Силвана Пръвчева
Г-ЖА МАРИНОВА (СЪПРУГАТА НА ФАБРИКАНТА)

Силвана Пръвчева

Димитър Станчев
МИТКО (БРАТОВЧЕДЪТ)

Димитър Станчев

Мариана Цветкова
СЪПРУГАТА НА БРАТОВЧЕДА МИТКО

Мариана Цветкова

Ангел Христов
БРЪСНАР

Ангел Христов

Красимир Динев
КЛИЕНТ НА БРЪСНАРЯ

Красимир Динев

Николай Петров
Файтонджия / адвокат на фабриканта

Николай Петров

Александър Георгиев
КОСТАС (ОБУЩАРЯТ)

Александър Георгиев

Николай Петров
Файтонджия / адвокат на фабриканта

Николай Петров

Бисер Георгиев
ГАРО (БАКАЛИНЪТ)

Бисер Георгиев

Георги Джанов
ПРОДАВАЧ НА КНИЖКИ

Георги Джанов

Емил Павлов
ФОТОГРАФ

Емил Павлов

Кирил Иванов
Ученик по пеене

Кирил Иванов

Георги Петров
Ученик по пеене

Георги Петров

Калин Душков
ПРОДАВАЧ НА ПИСТОЛЕТЧЕТА

Калин Душков

Рада Тотева
ЖЕНА С БЕНГАЛСКИ ОГЪН

Рада Тотева

Николай Войнов
Латернаджия

Николай Войнов

II част „БАЩА МИ БОЯДЖИЯТА“ 31.12.2021 / 18:00

Калин Врачански
Г-Н АНДРЕЕВ (БАЩАТА)

Калин Врачански

Славчо Пеев
Г-Н МАРИНОВ (ФАБРИКАНТЪТ)

Славчо Пеев

Силвана Пръвчева
Г-ЖА МАРИНОВА (СЪПРУГАТА НА ФАБРИКАНТА)

Силвана Пръвчева

Димитър Станчев
МИТКО (БРАТОВЧЕДЪТ)

Димитър Станчев

Мариана Цветкова
СЪПРУГАТА НА БРАТОВЧЕДА МИТКО

Мариана Цветкова

Ангел Христов
БРЪСНАР

Ангел Христов

Красимир Динев
КЛИЕНТ НА БРЪСНАРЯ

Красимир Динев

Николай Петров
Файтонджия / адвокат на фабриканта

Николай Петров

Александър Георгиев
КОСТАС (ОБУЩАРЯТ)

Александър Георгиев

Николай Петров
Файтонджия / адвокат на фабриканта

Николай Петров

Бисер Георгиев
ГАРО (БАКАЛИНЪТ)

Бисер Георгиев

Георги Джанов
ПРОДАВАЧ НА КНИЖКИ

Георги Джанов

Емил Павлов
ФОТОГРАФ

Емил Павлов

Кирил Иванов
Ученик по пеене

Кирил Иванов

Георги Петров
Ученик по пеене

Георги Петров

Калин Душков
ПРОДАВАЧ НА ПИСТОЛЕТЧЕТА

Калин Душков

Рада Тотева
ЖЕНА С БЕНГАЛСКИ ОГЪН

Рада Тотева

Николай Войнов
Латернаджия

Николай Войнов

Авторски и постановъчен екип на „БАЩА МИ БОЯДЖИЯТА“

Ангел Николов
Корепетитор

Ангел Николов

Васил Цонев
Сценарий

Васил Цонев

Пламен Карталов
Режисьор и сценография

Пламен Карталов

Нела Стоянова
Костюми

Нела Стоянова

Иван Савов
В сътрудничество с

Иван Савов

Вера Белева
Асистент режисьор, Художествено осветление

Вера Белева

Емил Динков
Дизайнер на осветлението

Емил Динков

Риолина Топалова
Хореограф

Риолина Топалова

Виолета Димитрова
Диригент на Хор

Виолета Димитрова

Людмил Ненчев
Концертмайстор

Людмил Ненчев

Димитър Костанцалиев
Ръководител на детски хор "Таласъмчетата"

Димитър Костанцалиев

Таня Лазарова
Ръководител на детския хор

Таня Лазарова

Владимир Владимиров
Тонрежисьор

Владимир Владимиров

Вероника Табакова
Тонрежисьор

Вероника Табакова

Сузана Шомова
Помощник-режисьор

Сузана Шомова

Румяна Димитрова
Помощник-режисьор

Румяна Димитрова

Стефка Георгиева
Помощник-режисьор

Стефка Георгиева

Теодор Георгиев
Помощник-режисьор

Теодор Георгиев

Ванеса Цветкова
Помощник-режисьор

Ванеса Цветкова

Ангел Николов
Корепетитор

Ангел Николов

Стоян Мартинов
Корепетитор

Стоян Мартинов

Използвани са кадри от филма „БАЩА МИ БОЯДЖИЯТА“
Благодарим за съдействието на Българската Национална Телевизия и Българската Национална Филмотека

СТОЯН ДУКОВ
Художник-мултипликатор

СТОЯН ДУКОВ

ДИМИТЪР ПЕТКОВ
Аниматор

ДИМИТЪР ПЕТКОВ