Балет

Прими и Премиери

Александър Александров
Премиер-солист

Александър Александров

Джон Абенанти
Премиер-солист

Джон Абенанти

Емил Йорданов
Премиер-солист

Емил Йорданов

Никола Хаджитанев
Премиер-солист

Никола Хаджитанев

Цецо Иванов
Премиер-солист

Цецо Иванов

Солисти

Анелия Цолова
Соло-балерина

Анелия Цолова

Вяра Иванчева
Соло-балерина

Вяра Иванчева

Венера Христова
Соло-балерина

Венера Христова

Георги Аспарухов
Соло-балетист

Георги Аспарухов

Памела Пандова
Соло-балерина

Памела Пандова

Еленко Иванов
Соло-балетист

Еленко Иванов

Иванка Касабова
Соло-балерина

Иванка Касабова

Ирина Желева
Соло-балерина

Ирина Желева

Людмила Илиева
Соло-балерина

Людмила Илиева

Румен Бонев
Соло-балетист

Румен Бонев

Теодор Воденичаров
Соло-балетист

Теодор Воденичаров

Гост-солисти

Светлана Захарова
Прима балерина

Светлана Захарова

Артемий Беляков
Премиер солист

Артемий Беляков

Денис Родкин
Премиер солист

Денис Родкин

Екатерина Крисанова
Прима балерина

Екатерина Крисанова

Дария Хохлова
Прима балерина

Дария Хохлова

Иван Васильев
Премиер солист

Иван Васильев

Кимин Ким
Премиер солист

Кимин Ким

Джой Уомак
Прима балерина

Джой Уомак

Александр Волчков
Премиер солист

Александр Волчков

Юлия Степанова
Прима балерина

Юлия Степанова

Субин Ли
Прима балерина

Субин Ли

Аманда Гомеш
Прима балерина

Аманда Гомеш

Красина Павлова
Прима балерина

Красина Павлова

Арман Григорян
Премиер солист

Арман Григорян

Ю Ши
Премиер солист

Ю Ши

Ансамбъл

Балетист

Иван Георгиев

Балетист

Радул Роглев

Георги Банчев
Балетист

Георги Банчев

Балетист

Деян Иванов

Балерина

Ана Вуцова

Балерина

Елена Петрова

Балерина

Дебора Тошева

Балерина

Юлиана Шишкова

Балетист

Иван Шопов

Балерина

Нели Георгиева

Балерина

Полина Цолова

Балерина

Рея Галамбош

Матю Уитъл
Балетист

Матю Уитъл

Балетист

Шарлотт Берар

Балетист

Габриел Славен

Балерина

Паула Брааш

Балерина

Паулин Гирлинг

Балерина

Моника Янебова

Балетист

Симеон Сиденко

Балерина

Джулиа Маниеро

Алфред Яго
Балетист

Алфред Яго

Балерина

Агнес Киил

Художествен ръководител на балета

Сара-Нора Кръстева
Художествен ръководител на балета

Сара-Нора Кръстева

Асистент-режисьор и координатор на балета

Риолина Топалова
Асистент-режисьор, хореограф и координатор на балета

Риолина Топалова

Репетитори

Мария Илиева
Репетитор

Мария Илиева

Ясен Вълчанов
Репетитор

Ясен Вълчанов

Трифон Митев
Премиер солист и репетитор

Трифон Митев

Хореографи

Ирина Колпакова
Хореограф

Ирина Колпакова

Петър Луканов
Хореограф

Петър Луканов

Мила Искренова
Хореограф

Мила Искренова

Хореограф

Юрий Хомяков

Олег Дановски
Постановка

Олег Дановски

Марио Пиаца
Хореограф

Марио Пиаца

Юрий Григорович
Хореограф

Юрий Григорович

Андрис Лиепа
Хореограф

Андрис Лиепа

Катрин Поузин
Хореограф

Катрин Поузин

Даяна Уайт
Хореограф

Даяна Уайт

Киплинг Хюстън
Хореограф

Киплинг Хюстън

Момчил Младенов
Хореограф

Момчил Младенов

Соня Алонсо
Хореограф

Соня Алонсо

Павел Сталински
Хореограф

Павел Сталински

Фреди Франдзути
Хореограф

Фреди Франдзути

Елдар Алиев
Хореограф

Елдар Алиев

Светлин Ивелинов
Хореограф

Светлин Ивелинов

Ирене Шнайдер
Хореограф

Ирене Шнайдер

Дина Бьорн
Хореограф

Дина Бьорн

Корепетитори на балета

Александра Иванова
Корепетитор

Александра Иванова

Корепетитор

Юлияна Идесман