И третата вечер от Вагнеровия фестивал на Софийската опера - „Зигфрид“, вдъхнови публиката с изключително атрактивната постановка на Пламен Карталов, с ефектната сценография, костюмите и мултимедията, забележителен певчески състав и могъща оркестрова интерпретация.
„Прекрасна постановка. Това е неописуемо, красиво и с характер.“
„Това е преживяване, което препоръчвам да не се пропусне.“
„За първи път съм в България и съм просто изумен от всичко, което видях. Почти съм безмълвен. Постановката е брилянтна!“
„Много съм впечатлен от високия стандарт. Това е невероятно и вие го правите от толкова дълго време.“
„Това изпълнение от началото до края е абсолютно удоволствие.“
„Посещавам Байройт всяка година и сега мога да призная, че любимият ми Вагнеров фестивал е тук в София. Никога не съм изпитвал такава интензивност, такава емоция. Мисля, че веднъж в живота трябва да дойдем тук и да видим духа на Вагнер. Това е начинът, по който Вагнер ни говори и ни казва, че светът е прекрасен - благодарение на тази продукция. Маестро Карталов ни предложи истински шедьовър.“
Ролите изпълниха Мартин Илиев - Зигфрид, Красимир Динев - Миме, Кристиан Чер - Странникът (Вотан), Пламен Димитров - Алберих, Петър Бучков - Фафнер, Мария Павлова - Горска птица, Весела Янева - Ерда, Радостина Николаева - Брюнхилде, диригент Константин Тринкс, режисьор Пламен Карталов.
На 31 май предстои „Залезът на боговете“ - последната част от тетралогията „Пръстенът на нибелунга“.
********************
Зрителски отзвук: