Календар опера

Април 2019

18
Апр
Четвъртък
19:00
Диригент ЕРИХ ВЕХТЕР
Режисура, сценография и костюми УГО ДЕ АНА
Вокално-интерпретационна подготовка
камерзенгерин АННА ТОМОВА-СИНТОВ

ДОН ЖУАН: Вито Прианте
ДОНА АННА: Радостина Николаева
ДОН ОТАВИО: Хуан Франциско Гател
КОМАНДОР: Ангел Христов
ДОНА ЕЛВИРА: Габриела Георгиева
ЛЕПОРЕЛО: Андреа Кончети
МАЗЕТО: Валентин Ватев
ЦЕРЛИНА: Силвия Тенева

Диригент на хора ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Хореография АНТОАНЕТА АЛЕКСИЕВА
Художник по осветление ВАЛЕРИО АЛФИЕРИ
Асистент-режисьор и асистент-сценограф Филипо Тонон
Асистент-режисьор Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Специалист по исторически костюми Кристиан Скалет
Корепетитори: Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева, Юрий Илинов, Светлана Ананиевска
Помощник-режисьори: Стефка Георгиева, Сузана Шомова
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
19
Апр
Петък
19:00
Диригент ЕРИХ ВЕХТЕР
Режисура, сценография и костюми УГО ДЕ АНА
Вокално-интерпретационна подготовка
камерзенгерин АННА ТОМОВА-СИНТОВ

ДОН ЖУАН: Петър Найденов
ДОНА АННА: Цветана Бандаловска
ДОН ОТАВИО: Хрисимир Дамянов
КОМАНДОР: Ангел Христов
ДОНА ЕЛВИРА: Лилия Кехайова
ЛЕПОРЕЛО: Петър Бучков
МАЗЕТО: Николай Войнов
ЦЕРЛИНА: Ина Петрова

Диригент на хора ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Хореография АНТОАНЕТА АЛЕКСИЕВА
Художник по осветление ВАЛЕРИО АЛФИЕРИ
Асистент-режисьор и асистент-сценограф Филипо Тонон
Асистент-режисьор Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Специалист по исторически костюми Кристиан Скалет
Корепетитори: Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева, Юрий Илинов, Светлана Ананиевска
Помощник-режисьори: Стефка Георгиева, Сузана Шомова
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
20
Апр
Събота
19:00
Диригент ЕРИХ ВЕХТЕР
Режисура, сценография и костюми УГО ДЕ АНА
Вокално-интерпретационна подготовка
камерзенгерин АННА ТОМОВА-СИНТОВ

ДОН ЖУАН: Вито Прианте
ДОНА АННА: Радостина Николаева
ДОН ОТАВИО: Хуан Франциско Гател
КОМАНДОР: Ангел Христов
ДОНА ЕЛВИРА: Габриела Георгиева
ЛЕПОРЕЛО: Андреа Кончети
МАЗЕТО: Валентин Ватев
ЦЕРЛИНА: Силвия Тенева

Диригент на хора ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Хореография АНТОАНЕТА АЛЕКСИЕВА
Художник по осветление ВАЛЕРИО АЛФИЕРИ
Асистент-режисьор и асистент-сценограф Филипо Тонон
Асистент-режисьор Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Специалист по исторически костюми Кристиан Скалет
Корепетитори: Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева, Юрий Илинов, Светлана Ананиевска
Помощник-режисьори: Стефка Георгиева, Сузана Шомова
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
21
Апр
Неделя
16:00
Диригент ЕРИХ ВЕХТЕР
Режисура, сценография и костюми УГО ДЕ АНА
Вокално-интерпретационна подготовка
камерзенгерин АННА ТОМОВА-СИНТОВ

ДОН ЖУАН: Петър Найденов
ДОНА АННА: Цветана Бандаловска
ДОН ОТАВИО: Хрисимир Дамянов
КОМАНДОР: Ангел Христов
ДОНА ЕЛВИРА: Лилия Кехайова
ЛЕПОРЕЛО: Петър Бучков
МАЗЕТО: Николай Войнов
ЦЕРЛИНА: Диана Василева

Диригент на хора ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Хореография АНТОАНЕТА АЛЕКСИЕВА
Художник по осветление ВАЛЕРИО АЛФИЕРИ
Асистент-режисьор и асистент-сценограф Филипо Тонон
Асистент-режисьор Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Специалист по исторически костюми Кристиан Скалет
Корепетитори: Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева, Юрий Илинов, Светлана Ананиевска
Помощник-режисьори: Стефка Георгиева, Сузана Шомова
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
30
Апр
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети

Май 2019

1
Май
Сряда
11:00
Участват: Весела Делчева, Еделина Кънева, Влади Михайлов, Александър Георгиев, Симеон Владов, Яница Маслинкова, Силвана Пръвчева, Радослав Владимиров, Живко Симеонов, Георги Джанов, Йоана Кулева, Цветелина Коцева, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети
Май
Сряда
19:00
Участват: Весела Делчева, Люси Козарева, Орлин Горанов, Ники Сотиров, Николай Павлов, Яница Маслинкова, Деница Шопова, Денко Проданов, Боян Арсов, Георги Джанов, Марина Драгомирецкая, Сандра Петрова, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети
2
Май
Четвъртък
19:00
Участват: Весела Делчева, Еделина Кънева, Влади Михайлов, Александър Георгиев, Николай Павлов, Яница Маслинкова, Силвана Пръвчева, Радослав Владимиров, Живко Симеонов, Георги Джанов, Йоана Кулева, Цветелина Коцева, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети
5
Май
Неделя
19:00
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ

Участват: Александрина Стоянова-Андреева, Стефани Кръстева, Виолета Радомирска /Олга/, Весела Янева, Атанас Младенов, Хрисимир Дамянов, Ангел Христов, Стефан Димитров, Димитър Станчев, Калин Душков
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети
10
Май
Петък
19:00
Диригент МАТЮ РОДЖЪРС

Участват: Цветана Бандаловска, Иванка Нинова, Цвета Сарамбелиева, Мартин Илиев, НИКО ИСАКОВ /Шарплес/, Николай Павлов, Цветан Цветков, Димитър Станчев, Антон Радев, Слави Манов
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:10
Антракти 1
Купете билети
11
Май
Събота
19:00
Участват: ВИОЛЕТА РАДОМИРСКА /Кармен/, Даниел Дамянов, Веселин Михайлов, Илия Илиев, Хрисимир Дамянов, Димитър Станчев, Атанас Младенов, Радостина Николаева, Силвана Пръвчева, Цветелина Коцева

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
16
Май
Четвъртък
19:00
Постановка Андреас Пандзис
Художник и мултимедия Елена Шопова
Сцена: Малка сцена Вход: бул. "Дондуков" № 30.
Купете билети
18
Май
Събота
11:00
Постановка Андреас Пандзис
Художник и мултимедия Елена Шопова
Сцена: Малка сцена Вход: бул. "Дондуков" № 30.
24
Май
Петък
16:00
Празниччно представление посветено на ветераните в областта на изкуството и културата.

Участват: Румяна Петрова, Лилия Кехайова, Петър Бучков, Костадин Андреев, Ангел Антонов, Емил Павлов, Калин Душков, Росен Ненчев, Валентин Ватев, Николай Войнов /Брат и Слепият просяк/, Стефан Димитров, Николай Петров, Даниел Острецов, Цветан Цветков /Втори резбар и Иваниш/, Атанас Младенов, Стефан Владимиров, Гергана Русекова, Веселин Михайлов, Николай Павлов, Ангел Христов, Красимир Динев, Александър Георгиев, Антон Радев, Мирела Ябанджиева, Александра Носикова, Ана-Мария Крайчева, Анна Вутова-Стойчева, Ива Бизева, Лора Илиева, Рада Тотева, Христина Пипова

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
25
Май
Събота
19:00
Участват: Иванка Нинова, Габриела Георгиева, Светозар Рангелов, Хрисимир Дамянов, Ангел Антонов, Емил Павлов, Калин Душков, Росен Ненчев, Валентин Ватев, Николай Войнов /Брат и Слепият просяк/, Стефан Димитров, Николай Петров, Даниел Острецов, Цветан Цветков /Втори резбар и Иваниш/, Атанас Младенов, Стефан Владимиров, Гергана Русекова, Веселин Михайлов, Николай Павлов, Ангел Христов, Красимир Динев, Александър Георгиев, Антон Радев, Мирела Ябанджиева, Александра Носикова, Ана-Мария Крайчева, Анна Вутова-Стойчева, Ива Бизева, Лора Илиева, Рада Тотева, Христина Пипова

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети
29
Май
Сряда
19:00
Гостуване на МАРИЯ ГУЛЕГИНА в ролята на Амелия, КИРИЛ МАНОЛОВ в ролята на Ренато

Участват: Даниел Дамянов, Весела Янева, Мария Павлова, Антон Радев, Ангел Христов, Димитър Станчев, Ангел Антонов, Слави Манов

Диригент ИВАН ФИЛЕВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети

Юни 2019

2
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1

Подходящ е и за деца над 5 години
Купете билети
5
Юни
Сряда
19:00
Диригент: Франческо Роза
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
7
Юни
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
8
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
13
Юни
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
15
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
22
Юни
Събота
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
24
Юни
Понеделник
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
25
Юни
Вторник
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“

Юли 2019

7
Юли
Неделя
16:00
Диригент КОНСТАНТИН ТРИНКС
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Сценография МИОДРАГ ТАБАЧКИ
Костюми ЛЕО КУЛАШ

Участват: Мартин Илиев, Радостина Николаева, Цвета Сарамбелиева, Петър Бучков, Веселин Михайлов, Бисер Георгиев, Росен Ненчев, Красимир Динев, Николай Петров
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 5:00
Антракти 2
Купете билети
10
Юли
Сряда
18:00
Диригент КОНСТАНТИН ТРИНКС
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Сценография МИОДРАГ ТАБАЧКИ
Костюми ЛЕО КУЛАШ

Участват: Мартин Илиев, Радостина Николаева, Цвета Сарамбелиева, Петър Бучков, Веселин Михайлов, Бисер Георгиев, Росен Ненчев, Красимир Динев, Николай Петров
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 5:00
Антракти 2
Купете билети
12
Юли
Петък
18:00
Диригент КОНСТАНТИН ТРИНКС
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Сценография НУМЕН + ИВАНА ЙОНКЕ
Костюми СТАНКА ВАУДА

Участват: Костадин Андреев, Атанас Младенов, Петър Бучков, Ангел Христов, Веселин Михайлов, Гергана Русекова, Хрисимир Дамянов, Стефан Владимиров, Рада Тотева, Ина Петрова, Красимир Динев, Калин Душков, Любов Методиева, Мариела Александрова, Мирела Ябанджиева, Ангелина Манчева, Александрина Стоянова-Андреева, Ангел Антонов, Георги Джанов, Николай Павлов, Ованес Каспарян, Цветан Цветков
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети
18
Юли
Четвъртък
20:00
Сцена: МЕЛНИШКИТЕ ПИРАМИДИ, гр. Мелник
Времетраене 2:30
Антракти 1
19
Юли
Петък
20:00
Сцена: МЕЛНИШКИТЕ ПИРАМИДИ, гр. Мелник
Времетраене 3:00
Антракти 1
20
Юли
Събота
20:00
Сцена: МЕЛНИШКИТЕ ПИРАМИДИ, гр. Мелник
Времетраене 3:30
Антракти 2
21
Юли
Неделя
20:00
Сцена: МЕЛНИШКИТЕ ПИРАМИДИ, гр. Мелник
Времетраене - 3:00
Антракти - 2
26
Юли
Петък
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Юли
Петък
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
27
Юли
Събота
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Юли
Събота
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Времетраене 3:00
Антракти 1
Юли
Събота
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ГРАД САНДАНСКИ
28
Юли
Неделя
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Юли
Неделя
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Времетраене - 3:00
Антракти - 2
31
Юли
Сряда
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик

Август 2019

1
Авг
Четвъртък
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
2
Авг
Петък
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Авг
Петък
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
3
Авг
Събота
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Авг
Събота
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
4
Авг
Неделя
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Авг
Неделя
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
24
Авг
Събота
Сцена: ЛЯТНА СЦЕНА АЛБЕНА
29
Авг
Четвъртък
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
30
Авг
Петък
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
31
Авг
Събота
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети

Септември 2019

1
Сеп
Неделя
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
2
Сеп
Понеделник
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
10
Сеп
Вторник
20:00
Сцена: АНТИЧЕН ТЕАТЪР ПЛОВДИВ
11
Сеп
Сряда
20:00
Сцена: АНТИЧЕН ТЕАТЪР ПЛОВДИВ
14
Сеп
Събота
11:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Сеп
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
15
Сеп
Неделя
11:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Сеп
Неделя
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
17
Сеп
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
18
Сеп
Сряда
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.

Новини и събития