Календар опера

Май 2019

1
Май
Сряда
11:00
Участват: Весела Делчева, Еделина Кънева, Влади Михайлов, Александър Георгиев, Симеон Владов, Яница Маслинкова, Силвана Пръвчева, Радослав Владимиров, Живко Симеонов, Георги Джанов, Йоана Кулева, Цветелина Коцева, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Май
Сряда
19:00
Участват: Весела Делчева, Люси Козарева, Орлин Горанов, Ники Сотиров, Николай Павлов, Яница Маслинкова, Деница Шопова, Денко Проданов, Боян Арсов, Георги Джанов, Марина Драгомирецкая, Сандра Петрова, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
2
Май
Четвъртък
19:00
Участват: Весела Делчева, Еделина Кънева, Влади Михайлов, Александър Георгиев, Николай Павлов, Яница Маслинкова, Силвана Пръвчева, Радослав Владимиров, Живко Симеонов, Георги Джанов, Йоана Кулева, Цветелина Коцева, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
5
Май
Неделя
19:00
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ

Участват: Александрина Стоянова-Андреева, Стефани Кръстева, Виолета Радомирска /Олга/, Весела Янева, Атанас Младенов, Хрисимир Дамянов, Ангел Христов, Стефан Димитров, Димитър Станчев, Калин Душков
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене: 3:15
Антракт 2
10
Май
Петък
19:00
Диригент МАТЮ РОДЖЪРС

Участват: Цветана Бандаловска, Иванка Нинова, Цвета Сарамбелиева, Мартин Илиев, НИКО ИСАКОВ /Шарплес/, Николай Павлов, Цветан Цветков, Димитър Станчев, Антон Радев, Слави Манов
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:10
Антракти 1
11
Май
Събота
19:00
Участват: ВИОЛЕТА РАДОМИРСКА /Кармен/, Даниел Дамянов, Веселин Михайлов, Илия Илиев, Хрисимир Дамянов, Димитър Станчев, Атанас Младенов, Радостина Николаева, Силвана Пръвчева, Цветелина Коцева

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
24
Май
Петък
16:00
Опера в четири действия, осем картини
Либрето Никола Веселинов и Любомир Пипков

Празниччно представление посветено на ветераните в областта на изкуството и културата.

Действащи лица и изпълнители:
МАЙКАТА Румяна Петрова
ЯНА Лилия Кехайова
ГЕОРГИ ГРОЗНИКА Петър Бучков
АНГЕЛ Костадин Андреев
ДРУГИТЕ БРАТЯ Ангел Антонов, Емил Павлов, Калин Душков, Росен Ненчев, Валентин Ватев, Николай Войнов, Стефан Димитров
ЧИЧО ДИМИТЪР Николай Петров
ПЪРВИ РЕЗБАР Даниел Острецов
ВТОРИ РЕЗБАР Цветан Цветков
ТРЕТИ РЕЗБАР Атанас Младенов
ДЯДО ГЕРДАН Стефан Владимиров
ИВАНИШ Цветан Цветков
ЦИГАНКАТА Гергана Русекова
МЕЧКАР Веселин Михайлов
КУЦИЯТ Николай Павлов
СЛЕПИЯТ ПРОСЯК Николай Войнов
МАРКО ПИЯНИЦА Иван Георгиев /балет/
ЦАР ЯСЕН Ангел Христов
ЦАРИЦА ЕЛЕНА Шарлот Берар /балет/
ГРАЖДАНИН Красимир Динев
СТАРЕЦ Александър Георгиев
СКИТНИК Антон Радев
МОМИЧЕ Мирела Ябанджиева
РАШКО /мечка/ Матю Уитъл /балет/
МАРКО /мечка/ Румен Бонев /балет/
МОНАХИНИ, Александра Носикова, Ана-Мария Крайчева, Анна Вутова-Стойчева, Зора Господинова, Ива Бизева, Лора Илиева, Рада Тотева, Христина Пипова

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Декор СВЕН ЙОНКЕ
Костюми СТАНКА ВАУДА
Диригент на хора ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Хореограф РИОЛИНА ТОПАЛОВА
Художествено осветление АНДРЕЙ ХАЙДИНЯК

Асистент-режисьори Юлия Кръстева, Вера Белева
Концертмайстор Людмил Ненчев
Корепетитори Милен Станев, Светослав Лазаров, Пелагия Чернева, Светлана Ананиевска
Помощник-режисьори Стефка Георгиева, Сузана Шомова, Владимир Горчаков

Оркестър, хор и балет на Софийската опера
Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
25
Май
Събота
19:00
Опера в четири действия, осем картини
Либрето Никола Веселинов и Любомир Пипков

Участват: Иванка Нинова, Габриела Георгиева, Светозар Рангелов, Хрисимир Дамянов, Ангел Антонов, Емил Павлов, Калин Душков, Росен Ненчев, Валентин Ватев, Николай Войнов /Брат и Слепият просяк/, Стефан Димитров, Николай Петров, Даниел Острецов, Цветан Цветков /Втори резбар и Иваниш/, Атанас Младенов, Стефан Владимиров, Гергана Русекова, Веселин Михайлов, Николай Павлов, Ангел Христов, Красимир Динев, Александър Георгиев, Антон Радев, Мирела Ябанджиева, Александра Носикова, Ана-Мария Крайчева, Анна Вутова-Стойчева, Ива Бизева, Лора Илиева, Рада Тотева, Христина Пипова


Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Декор СВЕН ЙОНКЕ
Костюми СТАНКА ВАУДА
Диригент на хора ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Хореограф РИОЛИНА ТОПАЛОВА
Художествено осветление АНДРЕЙ ХАЙДИНЯК

Асистент-режисьори Юлия Кръстева, Вера Белева
Концертмайстор Людмил Ненчев
Корепетитори Милен Станев, Светослав Лазаров, Пелагия Чернева, Светлана Ананиевска
Помощник-режисьори Стефка Георгиева, Сузана Шомова, Владимир Горчаков

Оркестър, хор и балет на Софийската опера
Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети
29
Май
Сряда
19:00
Гостуване на МАРИЯ ГУЛЕГИНА в ролята на Амелия, КИРИЛ МАНОЛОВ в ролята на Ренато

Участват: Даниел Дамянов, Весела Янева, Мария Павлова, Антон Радев, Ангел Христов, Димитър Станчев, Ангел Антонов, Слави Манов

Диригент ИВАН ФИЛЕВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети

Юни 2019

2
Юни
Неделя
16:00
Участват: Хрисимир Дамянов, Атанас Младенов, Николай Петров, Ина Петрова, Благовеста Мекки-Цветкова, ОАНА АНДРА /Пепеляшка/, ЕВГЕНИЙ СТАНИМИРОВ /Алидоро/

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1

Подходящ е и за деца над 5 години
Купете билети
5
Юни
Сряда
19:00
Режисьор: Пламен Карталов
Диригент: Франческо Роза

Участват: Бисер Георгиев, Диана Василева, Диана Генова, Ангел Антонов, Даниел Острецов, Атанас Младенов, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Слави Манов, Ваньо Димитров, Кирил Стоянов

Диригент ФРАНЧЕСКО РОЗА
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
7
Юни
Петък
19:00
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ

Участват: НАДЯ КРЪСТЕВА /Кармен/, Костадин Андреев, Веселин Михайлов, Илия Илиев, Красимир Динев, Светозар Рангелов, Атанас Младенов, Цветана Бандаловска, Силвана Пръвчева, Цветелина Коцева
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
8
Юни
Събота
19:00
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ

Участват: ВИОЛЕТА РАДОМИРСКА /Кармен/, Даниел Дамянов, Веселин Михайлов, Илия Илиев, Красимир Динев, Светозар Рангелов, Атанас Младенов, Радостина Николаева, Силвана Пръвчева, Цветелина Коцева

Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
13
Юни
Четвъртък
19:00
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Диригент ПАВЕЛ КЛИНИЧЕВ

Участват: Веселин Михайлов, Габриела Георгиева, Хрисимир Дамянов, Бисер Георгиев /Галицки/, Ангел Христов, Цвета Сарамбелиева, Росен Ненчев, Димитър Станчев, Ангел Антонов, Ветка Петкова, Силвана Пръвчева

Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
15
Юни
Събота
19:00
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Диригент ПАВЕЛ КЛИНИЧЕВ

Участват: Веселин Михайлов, Габриела Георгиева, Хрисимир Дамянов, Бисер Георгиев /Галицки/, Ангел Христов, Цвета Сарамбелиева, Росен Ненчев, Димитър Станчев, Ангел Антонов, Ветка Петкова, Силвана Пръвчева
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
22
Юни
Събота
20:00
Голяма сцена

Участват: Стефан Димитров, Добромир Момеков, Хрисимир Дамянов, Диана Василева, Александър Георгиев

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети
24
Юни
Понеделник
20:00
Голяма сцена

Участват: Весела Делчева, Еделина Кънева, Орлин Горанов, Ники Сотиров, Николай Павлов, Яница Маслинкова, Силвана Пръвчева, Денко Проданов, Боян Арсов, Георги Джанов, Йоана Кулева, Сандра Петрова, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети
25
Юни
Вторник
20:00
Голяма сцена

Участват: Весела Делчева, Люси Козарева, Влади Михайлов, Александър Георгиев, Симеон Владов, Яница Маслинкова, Деница Шопова, Радослав Владимиров, Живко Симеонов, Георги Джанов, Марина Драгомирецкая, Сандра Петрова, Пламен Гранжан

Диригент СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети

Юли 2019

7
Юли
Неделя
16:00
Диригент КОНСТАНТИН ТРИНКС
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Сценография МИОДРАГ ТАБАЧКИ
Костюми ЛЕО КУЛАШ

Участват: Мартин Илиев, Радостина Николаева, Цвета Сарамбелиева, Петър Бучков, Веселин Михайлов, Бисер Георгиев, Росен Ненчев, Красимир Динев, Николай Петров
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 5:00
Антракти 2
Купете билети
10
Юли
Сряда
18:00
Диригент КОНСТАНТИН ТРИНКС
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Сценография МИОДРАГ ТАБАЧКИ
Костюми ЛЕО КУЛАШ

Участват: Мартин Илиев, Радостина Николаева, Цвета Сарамбелиева, Петър Бучков, Веселин Михайлов, Бисер Георгиев, Росен Ненчев, Красимир Динев, Николай Петров
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 5:00
Антракти 2
Купете билети
12
Юли
Петък
18:00
Диригент КОНСТАНТИН ТРИНКС
Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Сценография НУМЕН + ИВАНА ЙОНКЕ
Костюми СТАНКА ВАУДА

Участват: Костадин Андреев, Атанас Младенов, Петър Бучков, Ангел Христов, Веселин Михайлов, Гергана Русекова, Хрисимир Дамянов, Стефан Владимиров, Рада Тотева, Ина Петрова, Красимир Динев, Калин Душков, Любов Методиева, Мариела Александрова, Мирела Ябанджиева, Ангелина Манчева, Александрина Стоянова-Андреева, Ангел Антонов, Георги Джанов, Николай Павлов, Ованес Каспарян, Цветан Цветков
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Купете билети
18
Юли
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене 2:30
Антракти 1
19
Юли
Петък
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ГРАД САНДАНСКИ
21
Юли
Неделя
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Времетраене - 3:00
Антракти - 2
26
Юли
Петък
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети
Юли
Петък
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Купете билети
27
Юли
Събота
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети
Юли
Събота
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
28
Юли
Неделя
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети
Юли
Неделя
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Времетраене - 3:00
Антракти - 2
Купете билети
31
Юли
Сряда
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети

Август 2019

1
Авг
Четвъртък
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети
Авг
Четвъртък
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Купете билети
2
Авг
Петък
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети
Авг
Петък
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Купете билети
3
Авг
Събота
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети
Авг
Събота
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Купете билети
4
Авг
Неделя
11:00
Сцена: ПЕЩЕРА "МАГУРА", гр. Белоградчик
Купете билети
Авг
Неделя
20:00
Сцена: БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Купете билети
24
Авг
Събота
Сцена: ЛЯТНА СЦЕНА АЛБЕНА
29
Авг
Четвъртък
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
30
Авг
Петък
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
31
Авг
Събота
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети

Септември 2019

1
Сеп
Неделя
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
2
Сеп
Понеделник
20:00
Сцена: ЛЕТЕН ТЕАТЪР ВАРНА
Купете билети
10
Сеп
Вторник
20:00
Сцена: АНТИЧЕН ТЕАТЪР ПЛОВДИВ
14
Сеп
Събота
11:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
Сеп
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
15
Сеп
Неделя
17:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
17
Сеп
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
18
Сеп
Сряда
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
19
Сеп
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
20
Сеп
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
21
Сеп
Събота
14:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
22
Сеп
Неделя
14:00
Сцена: Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.

Новини и събития