Софийска опера и балет - сезон 2017 / 2018

Календар

Октомври 2017

1
Окт
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Мечо Пух Николай Павлов
Прасч Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова
Балет

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Окт
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Окт
Неделя
16:00
ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОН 2017/2018

Действащи лица и изпълнители:
Парсифал Костадин Андреев
Амфортас Атанас Младенов
Титурел Петър Бучков
Гурнеманц Ангел Христов
Клингзор Бисер Георгиев
Кундри Гергана Русекова
I рицар на Граала Хрисимир Дамянов
II рицар на Граала Стефан Владимиров
Оръженосци: Рада Тотева, Ина Петрова
Красимир Динев, Калин Душков
Съблазнителки
Любов Методиева, Мариела Александрова, Ина Петрова, Мирела Ябанджиева, Ангелина Манчева, Александрина Стоянова-Андреева

Хор, оркестър и балет на Софийската опера

С участието на:
Георги Джанов, Красимир Динев, Николай Павлов, Ованес Каспарян, Хрисимир Дамянов, Цветан Цветков,

Детски хор на БНР, диригент Венеция Караманова

Диригент Айра Левин
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Нумен + Ивана Йонке
Музикална подготовка Рихард Тримборн
Костюми Станка Вауда
Диригент на хора Виолета Димитрова
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Сътрудник муз. подготовка Велизар Генчев
Отговорен асистент-режисьор Вера Белева
Асистент-режисьор Юлия Кръстева
Помощник-режисьори Стефка Георгиева, Владимир Горчаков
Корепетитори Милен Станев, Йоланта Смолянова
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Превод Ана Димова
Субтитри Юлия Кръстева

По споразумение с Universal Edition AG, Vienna, представител на Schott Music, Mainz
Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
6
Окт
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Димитър Станчев
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Диана Василева
Памина Антония Иванова
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Веселина Андреева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Ованес Каспарян
Змия


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Окт
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
7
Окт
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Димитър Станчев
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Диана Василева
Памина Антония Иванова
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Веселина Андреева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Ованес Каспарян
Змия


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Окт
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Събота
19:00
Дон Рамиро - Хрисимир Дамянов
Дандини - Атанас Младенов
Дон Манифико - Николай Петров
Клоринда - Милена Гюрова
Тисбе - Благовеста Мекки-Цветкова
Анжелина (Пепеляшка) - ОАНА АНДРА
Алидоро - МАРТИН ЦОНЕВ

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Режисьор ВЕРА ПЕТРОВА
Сценография БОРЯНА АНГЕЛОВА
Костюми ХРИСТИЯНА МИХАЛЕВА-ЗОРБАЛИЕВА
Пластика и хореография МАРИЯ ЛУКАНОВА
Хормайстор ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Асистент-режисьор Росица Костова
Помощник-режисьори: Вера Белева, Росица Костова, Мария Павлова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев, Пелагия Чернева, Светлана Ананиевска
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
8
Окт
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители
ПИФ Рада Тотева
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Калин Душков
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Александра Носикова
МИЛКО Георги Джанов
ЦУРЕЦ Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Окт
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Окт
Неделя
17:00
Балетен спектакъл за деца
Със специалното участие на
балетна школа „Маша Илиева“
и оркестър „Симфониета София“
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
13
Окт
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА ВИХРА СМИЛКОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК АННА ГАВРАИЛОВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ЮЛИАНА ИВАНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Окт
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Петък
19:00
Либрето Феличе Романи по пиесата „Норма, или Детеубийството”
от Александър Суме

Премиера – „Ла Скала”, Милано, 26 декември, 1831г.
Сучастието на артисти от Школата на РАЙНА КАБАИВАНСКА

Действащи лица и изпълнители:
Полионе Йонгхюн Риу / Корея /
Оровезо Костадин Мечков / България /
Норма Марили Санторо / Италия /
Адалджиза Елиза Барберо / Италия /
Клотилде Роксана Ерера / Чили /
Флавио Мануел Родригез / Испания /
Две деца Антон Бонев, Кристян Димитров, Мариян Павлов

Оркестър, хор и миманс на Софийската опера и балет

Диригент Григор Паликаров
Режисура, сценография и костюми Уго Де Ана

Художествено осветление Валерио Алфиери
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Асистент-сценограф Филипо Тонон
Концертмайстор Teодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Стефка Георгиева,
Мария Луканова, Владимир Горчаков
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Боряна Ламбрева, Светлана Ананиевска
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
14
Окт
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Анна Гавраилова
Ру Кристина Малюкова
Балет

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Окт
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Събота
19:00
Либрето Феличе Романи по пиесата „Норма, или Детеубийството”
от Александър Суме

Премиера – „Ла Скала”, Милано, 26 декември, 1831г.
С участието на артисти от Школата на РАЙНА КАБАИВАНСКА

Действащи лица и изпълнители:
Полионе Йонгхюн Риу / Корея /
Оровезо Страхиня Джокич / Сърбия /
Норма Радостина Николаева / Солист на Софийската опера /
Адалджиза Шин Дже Банг / Корея /
Клотилде Даниела Нинева / България /
Флавио Мануел Родригез / Испания /
Две деца Антон Бонев , Кристян Димитров, Мариян Павлов

Оркестър, хор и миманс на Софийската опера и балет

Диригент Григор Паликаров
Режисура, сценография и костюми Уго Де Ана
Художествено осветление Валерио Алфиери
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Асистент-сценограф Филипо Тонон
Концертмайстор Teодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Стефка Георгиева, Мария Луканова, Владимир Горчаков
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Боряна Ламбрева, Светлана Ананиевска
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
15
Окт
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Илия Илиев
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Ана-Мария Крайчева
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Окт
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Неделя
16:00
Либрето Феличе Романи по пиесата „Норма, или Детеубийството”
от Александър Суме

Премиера – „Ла Скала”, Милано, 26 декември, 1831г.
Сучастието на артисти от Школата на РАЙНА КАБАИВАНСКА

Действащи лица и изпълнители:
Полионе Йонгхюн Риу / Корея /
Оровезо Костадин Мечков / България /
Норма Марили Санторо / Италия /
Адалджиза Елиза Барберо / Италия /
Клотилде Роксана Ерера / Чили /
Флавио Мануел Родригез / Испания /
Две деца Антон Бонев, Кристян Димитров, Мариян Павлов

Оркестър, хор и миманс на Софийската опера и балет

Диригент Григор Паликаров
Режисура, сценография и костюми Уго Де Ана

Художествено осветление Валерио Алфиери
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Асистент-сценограф Филипо Тонон
Концертмайстор Teодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Стефка Георгиева,
Мария Луканова, Владимир Горчаков
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Боряна Ламбрева, Светлана Ананиевска
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Окт
Неделя
17:00
Балетен спектакъл за деца
Със специалното участие на
балетна школа „Маша Илиева“
и оркестър „Симфониета София“
Сцена: Малка сцена
16
Окт
Понеделник
20:00
Гостуват: СВЕТЛАНА ЗАХАРОВА
в ролята на Жизел и ДЕНИС РОДКИН
в ролята на Алберт

Жизел Светлана Захарова
Алберт Денис Родкин
Ханс Росен Канев
Херцог Еленко Иванов
Батилда Диляна Никифорова
Берта Шарлот Берар
Вилфрид Теодор Воденичаров
Мирта Марта Петкова
Две вилиси Венера Христова, Натали Братанова
Па де дьо /Ід./ Боряна Петрова, Джон Абенанти

Диригент ПАВЕЛ КЛИНИЧЕВ

Национален дворец на културата – зала № 1
Сцена: НДК - зала N1
Времетраене 2:30
Антракти 1
20
Окт
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Вотан Николай Петров
Логе Николай Павлов
Алберих Илия Илиев
Миме Красимир Динев
Фазолт Стефан Владимиров
Фафнер Стоил Георгиев
Фрика Румяна Петрова
Фрая Силвана Пръвчева
Воглинда Антония Иванова
Велгунда Елена Стоянова
Флосхилда Цвета Сарамбелиева


Музикална подготовка ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕВ
Сценарий и режисура ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
Сценография ПАВЛИНА КОЦЕВА
Мултимедия ЕЛЕНА ШОПОВА
Пианист-акомпанятор АНГЕЛ НИКОЛОВ
Помощник режисьор РУМЯНА ДИМИТРОВА
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Окт
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Петък
19:00
Гостуване на: ВЕСЕЛИНА КАЦАРОВА в ролята на Еболи,
СИРИЛ РОВЕРИ в ролята на Родриго, маркиз Поза

Действащи лица и изпълнители:
Дон Карлос Мартин Илиев
Великият инквизитор Ангел Христов
Мона Стефан Димитров
Елизабет Валoa, Кралица на Испания Габриела Георгиева
Тебалдо, паж Антония Иванова
Графиня д’Арембер Румяна Димитрова
Граф Лерма Илия Илиев
Глас от небето Елена Стоянова
Фламандски делегати Александър Георгиев, Антон Радев,
Валентин Ватев, Ваньо Димитров, Николай Войнов, Ованес Каспарян

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Айра Левин
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Даниела Йорданова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник режисьори Росица Костова, Стефка Георгиева, Владимир Горчаков
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
21
Окт
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители
ПИФ Вихра Смилкова
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Георги Джанов
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Ана-Мария Крайчева
МИЛКО Христина Пипова
ЦУРЕЦ Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Окт
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Събота
19:00
Честване на КАЛИНА БОГОЕВА

Участват: Марта Петкова, Никола Хаджитанев, Цецо Иванов, Катерина Петрова, Боряна Петрова, Венера Христова, Натали Братанова, Емил Йорданов, Матю Уитъл, Кирил Иванов, Георги Аспарухов, Еленко Иванов, Александра Дрангажова, Милена Тодорова, Трифон Митев, Калина Калчева, Иван Георгиев

Диригент БОРИС СПАСОВ
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
22
Окт
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Хензел Росица Павлова-Инджева
Гретел Антония Иванова
Баща Антон Радев
Майка Румяна Петрова
Вещица Диана Генова

Диригент Борис Спасов
Режисьор Красимир Цановски
Художник Павлина Коцева
Хореография Мария Луканова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Окт
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Неделя
16:00
Гостуване на: ВЕСЕЛИНА КАЦАРОВА в ролята на Еболи,
РИКАРДО ДЗАНЕЛАТО в ролята на Филип II, Крал на Испания

Действащи лица и изпълнители:
Дон Карлос Даниел Дамянов
Родриго, маркиз Поза Нико Исаков
Великият инквизитор Ангел Христов
Мона Стефан Димитров
Елизабет Валoa, Кралица на Испания Цветана Бандаловска
Тебалдо, паж Антония Иванова
Графиня д’Арембер Румяна Димитрова
Граф Лерма Илия Илиев
Глас от небето Елена Стоянова
Фламандски делегати Александър Георгиев, Антон Радев,
Валентин Ватев, Ваньо Димитров, Николай Войнов, Ованес Каспарян

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Айра Левин
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Даниела Йорданова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник режисьори Росица Костова, Стефка Георгиева, Владимир Горчаков
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
27
Окт
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова
Балет

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Окт
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
28
Окт
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА ВИХРА СМИЛКОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Окт
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Събота
17:00
Балетен спектакъл за деца
Със специалното участие на балетна школа „Маша Илиева“
Сцена: Малка сцена
Купете билети
29
Окт
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Ангел Христов
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Диана Василева
Памина Антония Иванова
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Веселина Андреева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Ованес Каспарян
Змия


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Окт
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Окт
Неделя
17:00
Балетен спектакъл за деца
Със специалното участие на
балетна школа „Маша Илиева“
Сцена: Малка сцена
Купете билети

Ноември 2017

3
Ное
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Илия Илиев
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Ана-Мария Крайчева
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
4
Ное
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители
ПИФ Рада Тотева
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Калин Душков
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Александра Носикова
МИЛКО Георги Джанов
ЦУРЕЦ Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
5
Ное
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Анна Гавраилова
Ру Кристина Малюкова
Балет

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
9
Ное
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Ное
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители
ПИФ Вихра Смилкова
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Георги Джанов
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Ана-Мария Крайчева
МИЛКО Христина Пипова
ЦУРЕЦ Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера
Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
11
Ное
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Хензел Росица Павлова-Инджева
Гретел Антония Иванова
Баща Антон Радев
Майка Иванка Нинова
Вещица Диана Генова

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Красимир Цановски
Художник Павлина Коцева
Хореография Мария Луканова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова


Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
12
Ное
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Илия Илиев
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Ана-Мария Крайчева
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
16
Ное
Четвъртък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Хензел Росица Павлова-Инджева
Гретел Антония Иванова
Баща Антон Радев
Майка Румяна Петрова
Вещица Диана Генова

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Красимир Цановски
Художник Павлина Коцева
Хореография Мария Луканова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
17
Ное
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:
Голобрадко Красимир Динев
Мустакатко Илия Илиев
Брадатко Антон Радев
Майка им Силвана Пръвчева
Калинка-Малинка Антония Иванова
Педя човек-лакът брада Цветан Цветков
Меча Кръв Стоил Георгиев
Ламя Димитър Станчев
Врачка Румяна Петрова
Старчето с бъкличката Калин Душков
Двойникът на Мустакатко Александър Георгиев
Костенурката Диана Генова
Палечко Анна Гавраилова
Малечко Ива Бизева
Първо орле Анна Гавраилова
Второ орле Ива Бизева
Бялата врана Калин Душков
Черната врана Рада Тотева

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Борис Спасов
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Корепетитори Ивайло Иванов, Светлана Ананиевска

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Ное
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
18
Ное
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА ВИХРА СМИЛКОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК АННА ГАВРАИЛОВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ЮЛИАНА ИВАНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов,Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
19
Ное
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Вотан Николай Петров
Логе Николай Павлов
Алберих Илия Илиев
Миме Красимир Динев
Фазолт Стефан Владимиров
Фафнер Стоил Георгиев
Фрика Румяна Петрова
Фрая Силвана Пръвчева
Воглинда Антония Иванова
Велгунда Елена Стоянова
Флосхилда Цвета Сарамбелиева


Музикална подготовка ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕВ
Сценарий и режисура ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
Сценография ПАВЛИНА КОЦЕВА
Мултимедия ЕЛЕНА ШОПОВА
Пианист-акомпанятор АНГЕЛ НИКОЛОВ

Помощник режисьор Румяна Димитрова


Сцена: Малка сцена
Купете билети
24
Ное
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Ангел Христов
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Диана Василева
Памина Антония Иванова
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Веселина Андреева
Папагено Кръстан Кръстанов
Моностатос Ованес Каспарян
Змия

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
25
Ное
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова
Балет

Оркестър на Софийската опера и балет


Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
26
Ное
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Ное
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители
ПИФ Рада Тотева
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Калин Душков
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Александра Носикова
МИЛКО Георги Джанов
ЦУРЕЦ Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
30
Ное
Четвъртък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Хензел Росица Павлова-Инджева
Гретел Антония Иванова
Баща Кръстан Кръстанов
Майка Иванка Нинова
Вещица Диана Генова

Диригент Борис Спасов
Режисьор Красимир Цановски
Художник Павлина Коцева
Хореография Мария Луканова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Ное
Четвъртък
19:00
Програма:

Вагнер: Разпети петък от „Парсифал“
Вебер: Концерт за кларинет №2, опус 74
Брамс: Симфония №1, опус 68
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Декември 2017

1
Дек
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Дек
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
2
Дек
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Дек
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
3
Дек
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Дек
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
7
Дек
Петък
Сцена: Голяма сцена
8
Дек
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Дек
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
9
Дек
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Дек
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
10
Дек
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Дек
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
15
Дек
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Дек
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
16
Дек
Събота
11:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
Дек
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
17
Дек
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Дек
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Дек
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
21
Дек
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
22
Дек
Петък
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Дек
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
23
Дек
Събота
11:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Дек
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
26
Дек
Вторник
11:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Дек
Вторник
17:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
30
Дек
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
31
Дек
Неделя
18:00
Сцена: Голяма сцена

Януари 2018

11
Яну
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
12
Яну
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 3:00
Антракти - 2
Купете билети
13
Яну
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
14
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Яну
Неделя
17:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
18
Яну
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
19
Яну
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
20
Яну
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
21
Яну
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
24
Яну
Сряда
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети
26
Яну
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
27
Яну
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
28
Яну
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети

Февруари 2018

4
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Фев
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
11
Фев
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
15
Фев
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
16
Фев
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
17
Фев
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
Купете билети
18
Фев
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
22
Фев
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
23
Фев
Петък
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
24
Фев
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
25
Фев
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
28
Фев
Сряда
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Март 2018

1
Мар
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
2
Мар
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 3:00
Антракти - 2
Купете билети
22
Мар
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
24
Мар
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
25
Мар
Неделя
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
Купете билети
30
Мар
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Април 2018

1
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
5
Апр
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
СЕЛСКА ЧЕСТ
Времетраене 1:00
ДЖАНИ СКИКИ
Времетраене 1:00
Антракти 1
Купете билети
28
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
29
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3

Май 2018

12
Май
Събота
13
Май
Неделя
18
Май
Петък
Времетраене 2:45
Без антракт
19
Май
Събота
Времетраене 6:00
Антракти 2
21
Май
Понеделник
Времетраене 5:00
Антракти 2
23
Май
Сряда
Времетраене 6:00
Антракти 2
26
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
27
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
31
Май
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1

Юни 2018

1
Юни
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
2
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
3
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
8
Юни
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
9
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
10
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
15
Юни
Петък
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене 3:20
Антракти 3
16
Юни
Събота
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене 2:30
Антракти 1
17
Юни
Неделя
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене 3:20
Антракти 3
22
Юни
Петък
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене 2:30
Антракти 1

Юли 2018

5
Юли
Четвъртък
18:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Без антракт
Купете билети
6
Юли
Петък
18:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 6:00
Антракти 2
Купете билети
8
Юли
Неделя
18:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 5:00
Антракти 2
Купете билети
10
Юли
Вторник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 6:00
Антракти 2
Купете билети
14
Юли
Събота
21:00
Сцена: СЦЕНА НА БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Времетраене 2:45
Без антракт
15
Юли
Неделя
20:00
Сцена: СЦЕНА НА БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Времетраене 3:15
Антракти 1
20
Юли
Петък
20:00
Сцена: СЦЕНА НА БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
21
Юли
Събота
20:00
Сцена: СЦЕНА НА БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
Времетраене 3:10
Антракти 1
22
Юли
Неделя
20:00
Сцена: СЦЕНА НА БЕЛОГРАДЧИШКИТЕ СКАЛИ, гр. Белоградчик
27
Юли
Петък
Времетраене - 3:00
Антракти - 2
28
Юли
Събота
Времетраене 3:10
Антракти 1
29
Юли
Неделя

Август 2018

3
Авг
Петък
21:00
Времетраене 2:30
Антракти 1
4
Авг
Събота
21:00
5
Авг
Неделя
21:00
Времетраене 2:30
Антракти 1

Новини и събития