Печат на тази страница

Премиера - КЛЕТНИЦИТЕ - Ален Бублил и Клод-Мишел Шьонберг


06.12.2019 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
07.12.2019 11:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
07.12.2019 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
08.12.2019 11:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
08.12.2019 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
10.12.2019 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
11.12.2019 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
12.12.2019 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
13.12.2019 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
09.01.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
10.01.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
11.01.2020 11:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
11.01.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
12.01.2020 11:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
12.01.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
06.05.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
07.05.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
08.05.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
09.05.2020 11:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
09.05.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
10.05.2020 11:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
10.05.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
11.07.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
12.07.2020 19:00

Голяма сцена Вход: ул. „Врабча” № 1.
14.07.2020 20:00

Без сцена
15.07.2020 20:00

Без сцена
16.07.2020 20:00

Без сцена
17.07.2020 20:00

Без сцена
18.07.2020 20:00

Без сцена
19.07.2020 20:00

Без сцена

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СОФИЙСКАТА ОПЕРА
По договор с
CAMERON MACKINTOSН
Представя
Нова продукция на
BOUBLIL and SCHÖNBERG’S

КЛЕТНИЦИТЕ

Мюзикъл от АЛЕН БУБЛИЛ и КЛОД-МИШЕЛ ШЬОНБЕРГ
По романа на ВИКТОР ЮГО

Музика на КЛОД-МИШЕЛ ШЬОНБЕРГ
Текст ХЪРБЪРТ КРЕЦМЪР
Оригинален текст на френски език
АЛЕН БУБЛИЛ и ЖАН-МАРК НАТЕЛ
Допълнителен материал ДЖЕЙМС ФЕНТЪН
Адаптация ТРЕВЪР НЪН и ДЖОН КЕЪРД

Оригинални оркестрации ДЖОН КАМЕРЪН
Нови оркестрации КРИСТОФЪР ЯНКЕ, СТИВЪН МЕТКАЛФ и СТИВЪН БРУКЪР

Режисьор ПЛАМЕН КАРТАЛОВ
Диригент ИГОР БОГДАНОВ
Музикална подготовка СВЕТОСЛАВ ЛАЗАРОВ
Сценография ХАНС КУДЛИХ
Костюми ЛЕО КУЛАШ
Художник на осветлението АНДРЕЙ ХАЙДИНЯК
Тонрежисьор ВЛАДИМИР ВЛАДИМИРОВ
Диригент на хора ВИОЛЕТА ДИМИТРОВА
Превод МИЛЕН ПАУНОВ, МИЛЕНА БОРИНОВА
Асистент-режисьор СТЕФКА ГЕОРГИЕВА

Действащи лица и изпълнители:

ЖАН ВАЛЖАН 
ВЛАДИ МИХАЙЛОВ  6, 7 (11:00, 19:00), 8 (19:00), 10, 11, 13 декември
БОГОМИЛ СПИРОВ  (датите ще бъдат обявени допълнително)

ЖАВЕР 
ОРЛИН ПАВЛОВ  6, 7 (19:00), 8 (11:00, 19:00), 10, 11 декември
АТАНАС СРЕБРЕВ  7 (11:00), 12, 13 декември

ФАНТИН 
ВЕСЕЛА ДЕЛЧЕВА  6, 7 (11:00, 19:00), 8 (19:00), 10, 11, 13 декември
ПАОЛИНА МАЛЕШКОВА  (датите ще бъдат обявени допълнително)

ТЕНАРДИЕ 
РУМЕН ГРИГОРОВ  6, 7 (19:00), 8 (11:00), 10, 11, 13 декември
ПЛАМЕН ГРАНЖАН   7 (11:00), 8 (19:00), 12 декември

МАДАМ  ТЕНАРДИЕ
ЮЛИАНА ТОДОРОВА  6, 7 (11:00), 10 декември
ВЕСЕЛА ЯНЕВА  7 (19:00), 8 (11:00), 12 декември
ДЕНИЦА ШОПОВА  8 (19:00), 11, 13 декември

МАРИУС 
ВЕНИАМИН ДИМИТРОВ  6, 7, 8, 10, 11, 12, 13 декемвриЕПОНИН 
ТЕРЕЗА ТОДОРОВА (датите ще бъдат обявени допълнително)
ДЕНИЦА КАРАСЛАВОВА  (датите ще бъдат обявени допълнително)
СТЕФАНИ ХАРАЛАМПИДУ  (датите ще бъдат обявени допълнително)

КОЗЕТ 
АННА ВУТОВА  6, 7, 8, 10, 13 декември
EЛИЦА КРАСИМИРОВА  11, 12 декември

АНЖОЛРАС 
ЕМИЛ ПАВЛОВ  6, 7 (11:00), 8 (19:00), 11, 13 декември
КАЛИН ДУШКОВ  7 (19:00), 8 (11:00), 10, 12 декември

МАЛКАТА КОЗЕТ
АНЖЕЛИНА ДЕНЧЕВА  6, 7 (11:00), 8 (19:00), 11, 13 декември
ИВА СОМЛЕВА   7 (19:00), 8 (11:00), 10, 12 декември

ЕПИСКОП 
НИКИ СОТИРОВ  6, 7, 8, 10, 13 декември
НИКОЛАЙ ВОЙНОВ  (датите ще бъдат обявени допълнително)

МАЙСТОР  
НИКОЛАЙ ПАВЛОВ   6, 7, 8, 10, 11, 12, 13 декември

ГАВРОШ  
АНТОН ПЕТРОВ  6, 7 (11:00), 8 (19:00), 10, 12 декември
ВЛАДИМИР ИЛИСАВСКИЙ  7 (19:00), 8 (11:00), 11, 13 декември

ОФИЦЕР  
БОЯН АРСОВ  6, 7, 8, 10, 11, 12, 13 декември

АНСАМБЪЛ:

РОСЕН НЕНЧЕВ, БОЯН АРСОВ,  АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ, АНГЕЛ АНТОНОВ, ВАЛЕНТИН ВАТЕВ, НИКОЛАЙ ВОЙНОВ, ГЕОРГИ ДЖАНОВ, ИЛИЯ ИЛИЕВ, НИКОЛА ПОПОВ, ОВАНЕС КАСПАРЯН, ОРЛИН КАМЕНОВ

АЙЛА ДОБРЕВА, АДЕЛИНА ТОМОВА, РАДОСТИНА ПАВЛОВА, АННА ГАВРАИЛОВА, ГЕРГАНА ПЕТРОВА, ЦВЕТЕЛИНА КОЦЕВА, ЙОАНА КУЛЕВА, ЙОРДАНКА ЕНЧЕВА, ЮЛИЯНА КАТИНОВА


Представя се по договор с Music Theatre International (Europe) Ltd и

CAMERON MACKINTOSH LTD

Ръководството на Софийската опера и балет си запазва правото за промени в програмата и съставите