Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар опера

Март 2017

2
Мар
Четвъртък
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Цар Иван Асен II Светозар Рангелов
Тамара Любов Методиева
Борислав Атанас Младенов
Гавраил Цветан Цветков
Драгота Димитър Станчев
Моймир Николай Милев
Приязд Слави Манов
Фуркас Антон Радев
Кир Тодор Даниел Острецов
Ирина Благовеста Мекки-Цветкова
Вела Елена Маринова
Зоя Силвана Пръвчева
Слав Александър Носиков
Контофре Илия Илиев
Циганка ( врачка ) Румяна Петрова
Войник Антон Радев
Първи телохранител Марио Петров
Втори телохранител Стефан Сахатчиев
Момче Марио Кръстев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Боян Белчев, Пламен Карталов
Костюми Християна Михалева-Зорбалиева
Хормайстор Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова
Консултант проф. Пламен Павлов
Асистент режисьор Вера Петрова
Помощник режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Стихове на интермедиите Ана Александрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене:2:45
Антракт:1
4
Мар
Събота
19:00
Гостуване на КАРЛОС АЛМАГЕР в ролята на Барон Скарпия

Действащи лица и изпълнители:
Тоска Габриела Георгиева
Марио Каварадоси Даниел Дамянов
Анджелоти Петър Бучков
Клисар Антон Радев
Сполета Николай Павлов
Шароне Александър Георгиев
Тъмничар Димитър Станчев
Овчарче Мария Павлова

Оркестър и хор на Софийска опера и балет
Хор на Софийските момчета

Диригент Франческо Роза
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Миодраг Табачки
Костюми Лео Кулаш
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на хора нa Софийските момчета Адриана Благоева
Асистент режисьор Вера Белева
Художествено осветление Андрей Хайдиняк, Емил Динков
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Пом. режисьори Вера Белева, Росица Костова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
5
Мар
Неделя
16:00
Гостуване на ФИОРЕНЦА ЧЕДОЛИНС в ролята на Тоска
КАМЕН ЧАНЕВ в ролята на Марио Каварадоси

Действащи лица и изпълнители:

Барон Скарпия Бисер Георгиев
Анджелоти Петър Бучков
Клисар Антон Радев
Сполета Николай Павлов
Шароне Александър Георгиев
Тъмничар Димитър Станчев
Овчарче Мария Павлова

Оркестър и хор на Софийска опера и балет
Хор на Софийските момчета

Диригент Франческо Роза
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Миодраг Табачки
Костюми Лео Кулаш
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на хора нa Софийските момчета Адриана Благоева
Асистент режисьор Вера Белева
Художествено осветление Андрей Хайдиняк, Емил Динков
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Пом. режисьори Вера Белева, Росица Костова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
8
Мар
Сряда
19:00
В. А. МОЦАРТ – „ДОН ЖУАН”
Дует на Церлина и Дон Жуан
Изпълняват СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА и СВЕТОЗАР РАНГЕЛОВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ГАЕТАНО ДОНИЦЕТИ – „ЛЮБОВЕН ЕЛИКСИР”
Дует на Адина и Неморино
Изпълняват СИЛВИЯ ТЕНЕВА и ДАНИЕЛ ОСТРЕЦОВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

РИХАРД ВАГНЕР – „ТАНХОЙЗЕР”
Дует на Венера и Танхойзер
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „АИДА”
Дует на Аида и Радамес
Изпълняват БАЯСГАЛАН ДАШНЯМ и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖАКОМО ПУЧИНИ – „ТОСКА”
Дует на Тоска и Каварадоси
Изп. РАДОСТИНА НИКОЛАЕВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „ОТЕЛО”
Дует на Дездемона и Отело
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „БАЛ С МАСКИ”
Дует на Амелия и Рикардо
Изпълняват ГАБРИЕЛА ГЕОРГИЕВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

РИХАРД ВАГНЕР – „ВАЛКЮРА”
Дует на Зиглинде и Зигмунд
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

УМБЕРТО ДЖОРДАНО – „АНДРЕ ШЕНИЕ”
Дует на Мадалена и Андре Шение
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев
Сцена: Мраморно фоайе - партер
9
Мар
Четвъртък
19:00
либрето Антонио Сома
по драмата „Густав III” от Еужен Скриб

Гостуване на КАМЕН ЧАНЕВ в ролята на Рикардо и КАРЛОС АЛМАГЕР в ролята на Ренато

Действащи лица и изпълнители:

Амелия Габриела Георгиева
Улрика Румяна Петрова
Оскар Ирина Жекова
Силвано Стоил Георгиев
Самуел Светпзар Рангелов
Том Димитър Станчев
Съдия Мирослав Андреев
Слуга на Амелия Слави Манов

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Режисьор Пламен Карталов
Художник на декора Иво Кнезович
Художник на костюмите Елена Иванова
Хореограф Петър Луканов
Асистент-режисьори Вера Белева, Юлия Кръстева
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитор Йоланта Смолянова
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
17
Мар
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Княз Игор Бисер Георгиев
Ярославна Габриела Георгиева
Владимир Игоревич Хрисимир Дамянов
Княз Галицки Алекандър Носиков
Хан Кончак Светозар Рангелов
Кончаковна Цвета Сарамбелиева
Овлур Мирослав Андреев
Скула Димитър Станчев
Ерошка Пламен Папазиков
Дойката на Ярославна Ветка Петкова
Половецка девойка Силвана Пръвчева
Солисти на балета Марта Петкова, Никола Хаджитанев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Пламен Карталов
Възстановка Вера Петрова
Сценография Борис Стойнов
Костюми Светла Клайджиева
Хореография Асен Гаврилов
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитор на балета Сара-Нора Кръстева
Помощник-режисьори Росица Костова, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
24
Мар
Петък
19:00
Либрето от Едмон Гондине и Филип Жил

Действащи лица и изпълнители:
Нилаканта Бисер Георгиев
Лакме Петя Иванова
Малика Диана Генова
Аджи Мирослав Андреев
Джералд Георги Султанов
Федерик Атанас Младенов
Елен Елена Стоянова
Роуз Силвана Пръвчева
Мисис Бенстън Румяна Петрова
Китайски търговец Слави Манов
Домбен Ваньо Димитров
Крадец Кирил Стоянов
Солистка на балета Катерина Петрова

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Франческо Роза
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Миодраг Табачки
Художник на костюмите Ангелина Атладжич
Художествено осветление Сашо Бекафиго
Асистент-режисьор Юлия Кръстева
Хореография Мая Шопова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитор Риолина Топалова
Помощник – режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Езикова подготовка, Превод и субтитри Снежина Русинова-Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
25
Мар
Събота
19:00
Либрето от Едмон Гондине и Филип Жил

Действащи лица и изпълнители:
Нилаканта Бисер Георгиев
Лакме Диана Василева
Малика Диана Генова
Аджи Мирослав Андреев
Джералд Даниел Острецов
Федерик Атанас Младенов
Елен Елена Стоянова
Роуз Силвана Пръвчева
Мисис Бенстън Румяна Петрова
Китайски търговец Слави Манов
Домбен Ваньо Димитров
Крадец Кирил Стоянов
Солистка на балета Катерина Петрова

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Франческо Роза
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Миодраг Табачки
Художник на костюмите Ангелина Атладжич
Художествено осветление Сашо Бекафиго
Асистент-режисьор Юлия Кръстева
Хореография Мая Шопова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитор Риолина Топалова
Помощник – режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Езикова подготовка, Превод и субтитри Снежина Русинова-Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
30
Мар
Четвъртък
19:00
Честване на 85-годишнината и 55 години
музикално-творческа дейност на диригента
МИХАИЛ АНГЕЛОВ

Ще бъде прожектиран запис на операта
ИТАЛИАНКАТА В АЛЖИР
от Росини, направен по време на спектакъла
на сцената на Болшой театър, Москва през 1981 г.
Диригент Михайл Ангелов
Гастрол на Софийската национална опера
по повод 1300 години България

ВХОД СВОБОДЕН
Сцена: Голяма сцена

Април 2017

1
Апр
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Княз Игор Веселин Михайлов за първи път
Ярославна Радостина Николаева
Владимир Игоревич Хрисимир Дамянов
Княз Галицки Юлиан Константинов
Хан Кончак Петър Бучков
Кончаковна Цвета Сарамбелиева
Овлур Мирослав Андреев
Скула Димитър Станчев
Ерошка Пламен Папазиков
Дойката на Ярославна Ветка Петкова
Половецка девойка Силвана Пръвчева
Солисти на балета Марта Петкова, Никола Хаджитанев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Пламен Карталов
Възстановка Вера Петрова
Сценография Борис Стойнов
Костюми Светла Клайджиева
Хореография Асен Гаврилов
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитор на балета Сара-Нора Кръстева
Помощник-режисьори Росица Костова, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
9
Апр
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:

Неморино Даниел Острецов
Адина Силвия Тенева
Белкоре Атанас Младенов
Доктор Дулкамара Делян Славов
Джанета Силвана Пръвчева

Оркестър, хор и миманс на Софийска опера и балет

Диригент Диан Чобанов
Режисьор Вера Немирова
Художник Вернер Хутерли
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьор Елена Стоянова
Асистент-художник Павлина Коцева
Асистент-хореограф на миманса Галина Сребрева
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Речитативи, пиано Милен Станев
Помощник-режисьори Веселина Йотова, Вера Белева
Художествено осветление Емил Динков
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев, Пелагия Чернева,Мариана Тотева,
Светлана Ананиевска

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
21
Апр
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Атила Светозар Рангелов
Ецио Бисер Георгиев
Одабела Радостина Николаева
Форесто Даниел Дамянов
Улдино Пламен Папазиков
Леоне Димитър Станчев

Оркестър и хор и на Софийската опера
Детски хор „ПИМ-ПАМ” с ръководител Магдалена Немцу

Диригент Велизар Генчев
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Борис Стойнов
Костюми Любомир Йорданов
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на детския хор Ирена Христова
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
22
Апр
Събота
19:00
Гостуване на КАЛУДИ КАЛУДОВ в ролята Форесто

Действащи лица и изпълнители:

Атила Петър Бучков
Ецио Нико Исаков
Одабела Баясгалан Дашням
Улдино Пламен Папазиков
Леоне Димитър Станчев

Оркестър и хор и на Софийската опера
Детски хор „ПИМ-ПАМ” с ръководител Магдалена Немцу

Диригент Велизар Генчев
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Борис Стойнов
Костюми Любомир Йорданов
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на детския хор Ирена Христова
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
23
Апр
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:
Атила Светозар Рангелов
Ецио Бисер Георгиев
Одабела Радостина Николаева
Форесто Даниел Дамянов
Улдино Пламен Папазиков
Леоне Димитър Станчев

Оркестър и хор и на Софийската опера
Детски хор „ПИМ-ПАМ” с ръководител Магдалена Немцу

Диригент Велизар Генчев
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Борис Стойнов
Костюми Любомир Йорданов
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на детския хор Ирена Христова
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Май 2017

11
Май
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
12
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
19
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
20
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
26
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети

Юли 2017

4
Юли
Вторник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
6
Юли
Четвъртък
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Юли
Събота
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Юли
Понеделник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Новини и събития