Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар детски спектакли

Януари 2017

7
Яну
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Амал Мария Павлова
Майката Мариана Цветкова
Каспар Хрисимир Дамянов
Мелхиор Илия Илиев
Балтазар Стефан Владимиров
Паж Александър Георгиев
Пастири Ансамбъл солисти

Оркестър на Софийската опера и балет
Деца от Балетна школа „Маша Илиева”

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и костюми Елена Шопова
Мултимедия Елена Шопова
Хореография Лора Николаева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Голяма сцена
8
Яну
Неделя
11:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Яну
Неделя
17:00
Действащи лица и изпълнители:
Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
13
Яну
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
14
Яну
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Хрисимир Дамянов
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Елена Стоянова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Яну
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
15
Яну
Неделя
11:00

Либрето Аделайд Вете
по едноименната приказка на Братя Грим

адаптация за деца

Действащи лица и изпълнители:

Хензел Росица Павлова-Инджева
Гретел Мария Павлова
Баща Антон Радев
Майка Иванка Нинова
Вещица Диана Генова

Диригент Борис Спасов
Режисьор Красимир Цановски
Художник Павлина Коцева
Хореография Мария Луканова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
20
Яну
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Хрисимир Дамянов
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Анна Гавраилова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Яну
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
21
Яну
Събота
11:00

Сценичен вариант Юлия Кръстева
Текст на песните Иван Свежин Теофилов

Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА МАРИЯ ПАВЛОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Яну
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
22
Яну
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
27
Яну
Петък
10:00

Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Яну
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
28
Яну
Събота
11:00

Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Ангел Христов
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Надя Колева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Красимир Динев
Змия Елена Петрова

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Яну
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
29
Яну
Неделя
11:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"

Февруари 2017

3
Фев
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Хрисимир Дамянов
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Елена Стоянова


Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
4
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
5
Фев
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Голобрадко Красимир Динев
Мустакатко Кръстан Кръстанов
Брадатко Антон Радев
Майка им Надя Колева
Калинка-Малинка Силвия Тенева
Педя човек-лакът брада Цветан Цветков
Меча Кръв Стоил Георгиев
Ламя Димитър Станчев
Врачка Румяна Петрова
Старчето с бъкличката Калин Душков
Двойникът на Мустакатко Александър Георгиев
Костенурката Диана Генова
Палечко Анна Гавраилова
Малечко Ива Бизева
Първо орле Анна Гавраилова
Второ орле Ива Бизева
Бялата врана Калин Душков
Черната врана Илия Илиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Борис Спасов
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Корепетитори Ивайло Иванов, Светлана Ананиевска

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
10
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
11
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
12
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
17
Фев
Петък
10:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:

Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
18
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
19
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Неделя
17:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Ангел Христов
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Рада Тотева
Папагено Кръстан Кръстанов
Моностатос Красимир Динев
Змия


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
24
Фев
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
25
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Събота
18:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
26
Фев
Неделя
11:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Фев
Неделя
17:00
Сценичен вариант Юлия Кръстева
Текст на песните Иван Свежин Теофилов


Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА МАРИЯ ПАВЛОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети

Март 2017

4
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
5
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
10
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
11
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
12
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Мар
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
17
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
18
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
19
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
24
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
25
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
26
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
31
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"

Май 2017

4
Май
Четвъртък
18:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
5
Май
Петък
10:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
12
Май
Петък
10:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 г. от рождението на Александър Райчев

Музика Александър Райчев
Оркестрация Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева, по либретото на Нина Стоянова
Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Елена Шопова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
31
Май
Сряда
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Юни 2017

1
Юни
Четвъртък
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Новини и събития