Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар балет

Февруари 2017

3
Фев
Петък
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Катерина Петрова
Арап Цецо Иванов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Марта Петкова
Царският син Иван Никола Хаджитанев
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Диляна Никифорова

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
4
Фев
Събота
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Mарта Петкова
Арап Емил Йорданов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Катерина Петрова
Царският син Иван Цецо Иванов
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Дарина Бедева

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
10
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Маргарита Готие Марта Петкова
Арманд Дювал Никола Хаджитанев
Жорж Дювал Росен Канев
Граф Жирей Трифон Митев
Смърт Теодор Воденичаров
Нишет Боряна Петрова
Густав Никола Арнаудов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Хореография и режисура Ирен Шнайдер
Помощник хореограф Дмитрий Перегудов
Художник на костюмите Стефан Станисиц
Сценография Еберхард Матиас
Асистент-режисьор и помощник-режисьор Риолина Топалова
Репетитори Ясен Вълчанов, Иванка Касабова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
16
Фев
Четвъртък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Одета-Одилия Марта Петкова
Принц Зигфрид Никола Хаджитанев
Ротбарт Емил Йорданов / за първи път /
Шут Константин Ткач
Владетелка-принцеса Дарина Бедева
Възпитател Иван Георгиев
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Памела Пандова
Четири малки лебеда Боряна Петрова, Иванка Касабова, Илияна Филипова, Лора Бошнакова
Три големи лебеда Дарина Бедева, Венера Христова, Милена Тодорова
Годеници Венера Христова, Александра Дрангажова, Вяра Иванчева, Боряна Петрова
Испански танц Венера Христова, Георги Банчев
Неаполитански танц Александра Дрангажова, Трифон Митев
Унгарски танц Вяра Иванчева / за първи път /, Теодор Воденичаров
Мазурка Боряна Петрова, Росен Канев

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Григор Паликаров
Художник Иван Савов
Концертмайстор Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Сара-Нора Кръстева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
17
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Одета-Одилия Катерина Петрова
Принц Зигфрид Цецо Иванов
Ротбарт Емил Йорданов
Шут Константин Ткач
Владетелка-принцеса Дарина Бедева
Възпитател Иван Георгиев
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Памела Пандова
Четири малки лебеда Боряна Петрова, Иванка Касабова, Илияна Филипова, Лора Бошнакова
Три големи лебеда Дарина Бедева, Венера Христова, Милена Тодорова
Годеници Венера Христова, Александра Дрангажова, Вяра Иванчева, Боряна Петрова
Испански танц Венера Христова, Георги Банчев
Неаполитански танц Александра Дрангажова, Трифон Митев
Унгарски танц Вяра Иванчева / за първи път /, Теодор Воденичаров
Мазурка Боряна Петрова, Росен Канев

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Григор Паликаров
Художник Иван Савов
Концертмайстор Теодора Христова
Репетитори Мария Илиева, Сара-Нора Кръстева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
19
Фев
Неделя
16:00
Хореография, режисура и либрето Лорка Масине
По романа на Никос Казандзакис

Действащи лица и изпълнители:

Зорба Росен Канев
Джон Емил Йорданов
Марина Катерина Петрова
Йоргос Трифон Митев
Мадам Ортанс Анастасия Неделчева

Ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент хореограф Анна Кжишков
Художник-консултант по костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1

Март 2017

11
Мар
Събота
19:00
Либрето Мариус Петипа, Сергей Худеков
Хореография Мариус Петипа
Постановка Павел Сталинский

Действащи лица и изпълнители:

Дугманта, Раджа Кирил Иванов
Гамзати, негова дъщеря Венера Христова
Солор, богат и знатен воин Никола Хаджитанев
Никия, баядерка Марта Петкова
Великият брамин Росен Канев
Златен бог Александър Александров
Трио сенки Боряна Петрова, Вяра Иванчева, София Цуцакова

Солисти и ансамбъл на балета и оркестър на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Сценография Борян Белчев
Костюми Християна Михалева
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Мултимедия Георги Христов
Репетитори НУТИ Яна Маринова, Румяна Маркова

С участието на ученици от Националното училище по танцово изкуство
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
19
Мар
Неделя
16:00
КАРМЕН
Балет по музика на Бизе- Шчедрин
Хореография и режисура Алберто Алонсо

Действащи лица и изпълнители:
Кармен Катерина Петрова
Хозе Емил Йорданов
Ескамилио Александър Александров
Цунига Румен Бонев
Съдба Венера Христова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент-хореограф Соня Алонсо
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева-Зорбалиева
Асистент- режисьор и Помощник- режисьор Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов

Спектакълът се играе със специалното разрешение на
Musikverlang hans Sikorski GmbH&Co.KG, Хамбург


РАПСОДИЯ В СИНЬО
Балет по музика на Джордж Гершуин
Хореограф и режисьор Риолина Топалова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Спектакълът се играе с музика на запис
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
26
Мар
Неделя
16:00
Либрето Т. Готие и Ж. Сен-Жорж
Хореография Ж. Корали, Ж. Перо, М. Петипа
Редакция Л. Лавровски

Гостуване на солисти на Болшой театър: ДАРИЯ ХОХЛОВА в ролята на Жизел и АРТЕМИЙ БЕЛЯКОВ в ролята на Алберт

Действащи лица и изпълнители:

Ханс Румен Бонев
Херцог Еленко Иванов
Батилда Диляна Никифорова
Вилфрид Теодор Воденичаров
Мирта Анастасия Неделчева
Па де дьо /Ід./ Боряна Петрова, Константин Ткач

Оркестър и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент ШУНГО МОРИАМА
Постановка и режисура Петър Луканов
Художник на декора Радостин Чомаков
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
31
Мар
Петък
19:00
КАРМЕН
Балет по музика на Бизе- Шчедрин
Хореография и режисура Алберто Алонсо

Действащи лица и изпълнители:
Кармен Марта Петкова
Хозе Никола Хаджитанев
Ескамилио Цецо Иванов
Цунига Румен Бонев
Съдба Венера Христова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент-хореограф Соня Алонсо
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева-Зорбалиева
Асистент- режисьор и Помощник- режисьор Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов

Спектакълът се играе със специалното разрешение на
Musikverlang hans Sikorski GmbH&Co.KG, Хамбург


РАПСОДИЯ В СИНЬО
Балет по музика на Джордж Гершуин
Хореограф и режисьор Риолина Топалова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Спектакълът се играе с музика на запис
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети

Април 2017

2
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
Купете билети
7
Апр
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
28
Апр
Петък
19:00
БАЛЕТНА ГАЛА ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА БАЛЕТА
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
29
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
30
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Май 2017

14
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
21
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
27
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
28
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети

Юни 2017

3
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
4
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети

Новини и събития