Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар балет

Януари 2017

6
Яну
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Шалбаум Еленко Иванов
Съпругата на Шалбаум Дарина Бедева
Мари Марта Петкова
Фриц София Цуцакова
Дроселмайер Росен Канев
Лешникотрошачката - Принц Емил Йорданов
Лешникотрошачката - Кукла Ани Вуцова
Кралят на мишките Никола Хаджитанев
Механични играчки подаръци от Дроселмайер:
Арлекин Захари Георгиев
Коломбина Ерина Нишитама
Дяволица Вяра Иванчева
Дявол Тодор Ангелов
Кукли оживяващи във фантастичния сън на Мари:
Испански Кристина Чочанова, Георги Банчев
Индийски Венера Христова, Румен Бонев
Китайски Анелия Цолова, Никола Арнаудов
Руски Иванка Касабова, Георги Аспарухов
Френски Лора Бошнакова, Трифон Митев
Финален валс и апотеоз Анастасия Неделчева,Мария Йорданова, Натали Братанова, Памела Пандова, Теодор Воденичаров, Тодор Ангелов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Юрий Григорович
Диригент Борис Спасов
Художник Симон Вирсаладзе
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Асистент-балетмайстор Николай Симачов
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Диляна Никифорова,
Риолина Топалова, Иванка Касабова
Помощник-режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
7
Яну
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Шалбаум Еленко Иванов
Съпругата на Шалбаум Дарина Бедева
Мари Марта Петкова
Фриц София Цуцакова
Дроселмайер Росен Канев
Лешникотрошачката - Принц Емил Йорданов
Лешникотрошачката - Кукла Ани Вуцова
Кралят на мишките Никола Хаджитанев
Механични играчки подаръци от Дроселмайер:
Арлекин Захари Георгиев
Коломбина Ерина Нишитама
Дяволица Вяра Иванчева
Дявол Тодор Ангелов
Кукли оживяващи във фантастичния сън на Мари:
Испански Кристина Чочанова, Георги Банчев
Индийски Венера Христова, Румен Бонев
Китайски Анелия Цолова, Никола Арнаудов
Руски Иванка Касабова, Георги Аспарухов
Френски Лора Бошнакова, Трифон Митев
Финален валс и апотеоз Ирина Желева, Мария Йорданова, Натали Братанова, Памела Пандова, Теодор Воденичаров, Тодор Ангелов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Юрий Григорович
Диригент Борис Спасов
Художник Симон Вирсаладзе
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Асистент-балетмайстор Николай Симачов
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Диляна Никифорова,
Риолина Топалова, Иванка Касабова
Помощник-режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
20
Яну
Петък
19:00
Хореография Мариус Петипа
Либрето Иван Всеволожски
По приказката на Шарл Перо

Действащи лица и изпълнители:
Принцеса Аврора Катерина Петрова
Принц Дезире Ю Ши / Канада /
Фея Люляк Венера Христова / за първи път/
Фея Карабос Дарина Бедева / за първи път/
Синя птица Цецо Иванов
Принцеса Флорина Боряна Петрова

Солисти, Ансамбъл на балета и Оркестър на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Постановка и режисура Мария Илиева
Сценография Иван Савов
Художник на костюмите Мария Блажева
Асистент и помощник-режисьор Риолина Топалова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Милена Симеонова, Диляна Никифорова, Трифон Митев, Иванка Касабова, Риолина Топалова
Корепетитори Юлияна Идесман, Анелия Рогозянска

Със специалното участие на ученици от Националното училище за танцово изкуство във валс,цигуларчета, пажове и прилепи.
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
21
Яну
Събота
19:00
Хореография Мариус Петипа
Либрето Иван Всеволожски
По приказката на Шарл Перо

Действащи лица и изпълнители:
Принцеса Аврора Катерина Петрова
Принц Дезире Ю Ши / Канада /
Фея Люляк Венера Христова
Фея Карабос Дарина Бедева
Синя птица Цецо Иванов
Принцеса Флорина Боряна Петрова

Солисти, Ансамбъл на балета и Оркестър на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Постановка и режисура Мария Илиева
Сценография Иван Савов
Художник на костюмите Мария Блажева
Асистент и помощник-режисьор Риолина Топалова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Милена Симеонова, Диляна Никифорова, Трифон Митев, Иванка Касабова, Риолина Топалова
Корепетитори Юлияна Идесман, Анелия Рогозянска

Със специалното участие на ученици от Националното училище за танцово изкуство във валс,цигуларчета, пажове и прилепи.
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1

Февруари 2017

3
Фев
Петък
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Катерина Петрова
Арап Цецо Иванов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Марта Петкова
Царският син Иван Никола Хаджитанев
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Диляна Никифорова

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
4
Фев
Събота
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Mарта Петкова
Арап Емил Йорданов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Катерина Петрова
Царският син Иван Цецо Иванов
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Дарина Бедева

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Маргарита Готие Марта Петкова
Арманд Дювал Никола Хаджитанев
Жорж Дювал Росен Канев
Граф Жирей Трифон Митев
Смърт Теодор Воденичаров
Нишет Кристина Чочанова - Иванова
Густав Никола Арнаудов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Хореография и режисура Ирен Шнайдер
Помощник хореограф Дмитрий Перегудов
Художник на костюмите Стефан Станисиц
Сценография Еберхард Матиас
Асистент-режисьор и помощник-режисьор Риолина Топалова
Репетитори Ясен Вълчанов, Иванка Касабова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
Купете билети
16
Фев
Четвъртък
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Одета-Одилия Марта Петкова
Принц Зигфрид Никола Хаджитанев
Ротбарт Емил Йорданов / за първи път /
Шут Константин Ткач
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Кристина Чочанова - Иванова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Aндрей Галанов
Художник Иван Савов
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
Купете билети
17
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Одета-Одилия Катерина Петрова
Принц Зигфрид Цецо Иванов
Ротбарт Емил Йорданов
Шут Константин Ткач
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Кристина Чочанова - Иванова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Aндрей Галанов
Художник Иван Савов
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
Купете билети
19
Фев
Неделя
16:00
Хореография, режисура и либрето Лорка Масине
По романа на Никос Казандзакис

Действащи лица и изпълнители:

Зорба Росен Канев
Джон Емил Йорданов
Марина Катерина Петрова
Йоргос Трифон Митев
Мадам Ортанс Анастасия Неделчева

Ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент хореограф Анна Кжишков
Художник-консултант по костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети

Март 2017

11
Мар
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
19
Мар
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
26
Мар
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
31
Мар
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети

Април 2017

2
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
Купете билети
7
Апр
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
28
Апр
Петък
19:00
БАЛЕТНА ГАЛА ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА БАЛЕТА
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
29
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
30
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Май 2017

14
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
21
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
27
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
28
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети

Юни 2017

3
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
4
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети

Новини и събития