Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар

Април 2017

1
Апр
Събота
11:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:

Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Илия Илиев
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Ана-Мария Крайчева
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Княз Игор Веселин Михайлов за първи път
Ярославна Радостина Николаева
Владимир Игоревич Хрисимир Дамянов
Княз Галицки Александър Носиков
Хан Кончак Петър Бучков
Кончаковна Цвета Сарамбелиева
Овлур Мирослав Андреев
Скула Димитър Станчев
Ерошка Пламен Папазиков
Дойката на Ярославна Ветка Петкова
Половецка девойка Силвана Пръвчева
Солисти на балета Марта Петкова, Никола Хаджитанев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Пламен Карталов
Възстановка Вера Петрова
Сценография Борис Стойнов
Костюми Светла Клайджиева
Хореография Асен Гаврилов
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитор на балета Сара-Нора Кръстева
Помощник-режисьори Росица Костова, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
2
Апр
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА ВИХРА СМИЛКОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов,Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:

Маргарита Готие Катерина Петрова
Арманд Дювал Емил Йорданов
Жорж Дювал Росен Канев
Граф Жирей Трифон Митев
Смърт Матю Уитъл / за първи път /
Нишет Боряна Петрова
Густав Георги Аспарухов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Хореография и режисура Ирен Шнайдер
Помощник хореограф Дмитрий Перегудов
Художник на костюмите Стефан Станисиц
Сценография Еберхард Матиас
Асистент-режисьор и помощник-режисьор Риолина Топалова
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Ясен Вълчанов, Иванка Касабова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет

Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
6
Апр
Четвъртък
18:00
Камерна зала (аудитория 48, III ет.)

6.04.2017 г. ♦ четвъртък ♦ 18.00 ч.

„Парсифал” – Модерно, твърде модерно

лектор: Димитър Бърдарски
Сцена: НАЦИОНАЛНА МУЗИКАЛНА АКАДЕМИЯ „ПРОФ. ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ”
7
Апр
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Димитър Станчев
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Рада Тотева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Красимир Динев
Змия Памела Пандова

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Апр
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Петък
11:30
Сцена: Мраморно фоайе - партер
Апр
Петък
19:00
ПЕТРУШКА
Балет по музика на Игор Стравински

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:
Петрушка Александър Александров
Балерина Катерина Петрова
Арап Цецо Иванов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Балет по музика на Игор Стравински
Сценография и костюми по оригиналните скици на
Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:
Жар-птица Марта Петкова
Царският син Иван Никола Хаджитанев
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Диляна Никифорова

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов,Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
8
Апр
Събота
11:00
Откриване на нова Камерна сцена

Билети се продават само на касата на операта ул."Врабча" 1
Сцена: Малка сцена
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Събота
19:00
ПЕТРУШКА
Балет по музика на Игор Стравински

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:
Петрушка Александър Александров
Балерина Mарта Петкова
Арап Емил Йорданов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА
Балет по музика на Игор Стравински

Сценография и костюми по оригиналните скици на
Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:
Жар-птица Катерина Петрова
Царският син Иван Цецо Иванов
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Дарина Бедева

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
9
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
12:00
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА И ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА
Със специалното участие на ЙОВЧО КРУШЕВ на рояла

СЕРГЕЙ РАХМАНИНОВ (1873 – 1943)
Всë отнял у меня (1906) – стихове Тютчев, Oп. 26
Сон (1892) – стихове А. Плешчеев по Х. Хайне, Оп. 8
О, не грусти! (1896) – стихове А. Апухтин, Оп. 14
Изпълнява МАРИАНА ЦВЕТКОВА

Ты помнишь ли вечер (1891) – стихове А. К. Толстой
Они отвечали (1902) – стихове В. Юго в превод на Л. Мей, Оп. 21
Сирень (1900) – стихове Е. Бекетов, Оп. 21
Изпълнява ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА

Полюбила я на печаль свою (1892) – стихове A. Плешчеев по Т. Шевченко, Оп. 8
Ночь печальна (1906) – стихове И. Бунин, Оп. 26
Я жду тебя (1894) – стихове М. Давидов, Оп. 14
Изпълнява МАРИАНА ЦВЕТКОВА

Не пой, красавица (1892) – стихове А. Пушкин, Оп. 4
Крысолов (1916) – стихове В. Брюсов, Оп. 38
Изпълнява ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА

ЙОВЧО КРУШЕВ
Защо – по стихове на Лермонтов
Изпълнява МАРИАНА ЦВЕТКОВА

Зари – по стихове на А. Фет
Изпълнява ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА

Прекрасен ден, вълшебен ден – стихове Антон Делвиг
Душата ми е стон – стихове П. Яворов
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА
Сцена: Мраморно фоайе - партер
Апр
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:

Неморино Даниел Острецов
Адина Силвия Тенева
Белкоре Атанас Младенов
Доктор Дулкамара Делян Славов
Джанета Силвана Пръвчева

Оркестър, хор и миманс на Софийска опера и балет

Диригент Диан Чобанов
Режисьор Вера Немирова
Художник Вернер Хутерли
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьор Елена Стоянова
Асистент-художник Павлина Коцева
Асистент-хореограф на миманса Галина Сребрева
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Речитативи, пиано Милен Станев
Помощник-режисьори Веселина Йотова, Вера Белева
Художествено осветление Емил Динков
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев, Пелагия Чернева,Мариана Тотева,
Светлана Ананиевска

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
11
Апр
Вторник
15:00
Сцена: Мраморно фоайе - партер
Апр
Вторник
18:00
Конферентна зала

11.04.2017 г. ♦ вторник ♦ 18.00 ч.

„Воля за музика. Вагнер основни философско-естетически
и музикални идеи“

лектор: гл. ас. д-р Петър Пламенов
Сцена: НАТФИЗ „КРЪСТЬО САРАФОВ”
13
Апр
Четвъртък
19:00
РАДОСТИНА НИКОЛАЕВА / България - сопран
ТИЦИАНА КАРАРО / Италия - мецосопран
ДАНИЕЛ МАГДАЛ / Рунъния - тенор
МАРИУС БОЛОС / Румъния - бас

ДИРИГЕНТ - АЙРА ЛЕВИН

С хора и оркестъра на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 1:30
20
Апр
Четвъртък
09:30
зала 1 на Ректората

20.04.2017 г. ♦ сряда ♦ 9.30 – 18.00 ч.

НАУЧНА КОНФЕРЕНЦИЯ

„Парсифал – Залезът на митовете.

Рихард Вагнер – философски и естетически идеи”
Сцена: СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
21
Апр
Петък
10:00
Либрето Юлия Кръстева по приказките на А. А. Милн
Стихове Юлия Кръстева, Нина Сивинова, Андрей Дреников

Детски спектакъл с много настроение и усмивки, забавни приключения на Мечо Пух и неговите приятели – Зайо, Прасчо, Кенга, Ру, Бухалът, Йори, горски животинчета и приказни цветя.
Композиторът Андрей Дреников е написал увлекателна и жизнерадостна музика - това са мелодиите на героите, на веселите танци и ансамбли.
Динамичен, радостен и светъл, спектакъл с много настроение и удоволствие за деца и възрастни.

Действащи лица и изпълнители

Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова
Балет Елеонора Митева, София Цуцакова

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Апр
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Атила Светозар Рангелов
Ецио Бисер Георгиев
Одабела Радостина Николаева
Форесто Даниел Дамянов
Улдино Пламен Папазиков
Леоне Димитър Станчев

Оркестър и хор и на Софийската опера

Диригент Велизар Генчев
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Борис Стойнов
Костюми Любомир Йорданов
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на детския хор Таня Лазарова
Концертмайстор Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, СтефкаГеоргиева, Румяна Димитрова
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3 часа
Антракти: 2
22
Апр
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Николай Павлов
Ратайчето Калин Душков
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Елена Стоянова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Атила Петър Бучков
Ецио Нико Исаков
Одабела Баясгалан Дашням
Форесто Даниел Дамянов
Улдино Пламен Папазиков
Леоне Димитър Станчев

Оркестър и хор и на Софийската опера

Диригент Велизар Генчев
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Борис Стойнов
Костюми Любомир Йорданов
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на детския хор Таня Лазарова
Концертмайстор Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева, Румяна Димитрова
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3 часа
Антракти: 2
23
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:

Атила Светозар Рангелов
Ецио Бисер Георгиев
Одабела Радостина Николаева
Форесто Даниел Дамянов
Улдино Пламен Папазиков
Леоне Димитър Станчев

Оркестър и хор и на Софийската опера

Диригент Велизар Генчев
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Борис Стойнов
Костюми Любомир Йорданов
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на детския хор Таня Лазарова
Концертмайстор Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, СтефкаГеоргиева, Румяна Димитрова
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3 часа
Антракти: 2
24
Апр
Понеделник
17:00
Нова Конферентна зала

24.04.2017 г. ♦ понеделник ♦ 17.00 – 19.00 ч.

„Парсифал“ – Модерно, твърде модерно

лектор: Димитър Бърдарски
Сцена: СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
25
Апр
Вторник
17:00
Нова Конферентна зала

25.04.2017 г. ♦ вторник ♦ 17.00 – 19.00 ч.

„Да поставиш Парсифал”

Среща разговор с акад. Пламен Карталов, режисьор на постановката
Сцена: СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
Апр
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена
Билетите са изчерпани
26
Апр
Сряда
15:30
Сцена: Мраморно фоайе - партер
Апр
Сряда
17:00
зала 2 на Ректората

26.04.2017 г. ♦ сряда ♦ 17.00 – 19.00 ч.

„Парсифал и литературният мит”
Сцена: СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
27
Апр
Четвъртък
17:00
зала 1 на Ректората

27.04.2017 г. ♦ четвъртък ♦ 17.00 – 19.00 ч.

„Жаждата за сълзи. Операта и митът за Парсифал”

лектор: гл. ас. д-р Петър Пламенов
Сцена: СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
28
Апр
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Вотан Николай Петров
Логе Николай Павлов
Алберих Илия Илиев
Миме Красимир Динев
Фазолт Стефан Владимиров
Фафнер Стоил Георгиев
Фрика Румяна Петрова
Фрая Силвана Пръвчева
Воглинда Милена Гюрова
Велгунда Елена Стоянова
Флосхилда Цвета Сарамбелиева

Музикална подготовка ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕВ
Сценарий и режисура ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
Сценография ПАВЛИНА КОЦЕВА
Мултимедия ЕЛЕНА ШОПОВА
Пианист-акомпанятор МИЛЕН СТАНЕВ
Помощник режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Апр
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Апр
Петък
17:00
Аула на Софийски университет

28.04.2017 г. ♦ петък ♦ 17.00 – 18.30 ч.

„Музикални предизвикателства в операта Парсифал” от Рихард Вагнер
– традиция и новаторство”

лекция-концерт на маестро Велизар Генчев
със солисти от Софийска опера и балет и съпровод на пиано
Сцена: СОФИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ „СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ“
Апр
Петък
19:00
БАЛЕТНА ГАЛА ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА БАЛЕТА

„ПАХИТА“-Лудвиг Минкус

Хореография Мариус Петипа
Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Христина Михалева- Зорбалиева
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Риолина Топалова
Ас. и Пом. Режисьор Риолина Топалова
Корепетитори Анелия Рогозянска, Александра Иванова, Юлияна Идесман
Солисти Марта Петкова, Емил Йорданов
Па де троа Боряна Петрова, Памела Пандова, Никола Хаджитанев
Вриации:
1.София Цуцакова
2.Вяра Иванчева
3.Венера Христова
4.Александра Дрангажова
5.Елена Петрова
6.Натали Братанова
Ученици от НУТИ с педагог Фани Чернева

„ИСТОРИЯ НА ЕДНА ЛЮБОВ“- Лудвиг Минкус ,

Постановка Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Цветанка Петкова- Стойнова
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева
Ас. и Пом.режисьор Риолина Топалова
Солисти Дарина Бедева, Радул Роглев

„ДА ТАНЦУВАШ НА ИНАТ“- Николай Римски- Корсаков , Адолф Адам

Хореография Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Ас.и Пом. режисьор Риолина Топалова
Солисти Катерина Петрова ,Цецо Иванов, Памела Пандова, София Цуцакова, Александър Александров, Никола Хаджитанев
Худ.ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Сцена: Голяма сцена
29
Апр
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА ВИХРА СМИЛКОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК АННА ГАВРАИЛОВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов,Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Апр
Събота
19:00
БАЛЕТНА ГАЛА ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА БАЛЕТА

„ПАХИТА“-Лудвиг Минкус

Хореография Мариус Петипа
Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Христина Михалева- Зорбалиева
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Риолина Топалова
Ас. и Пом. Режисьор Риолина Топалова
Корепетитори Анелия Рогозянска, Александра Иванова, Юлияна Идесман
Солисти Катерина Петрова, Цецо Иванов
Па де троа Вяра Иванчева, София Цуцакова, Александър Александров
Вриации:
1.Памела Пандова
2.Елеонора Митева
3.Боряна Петрова
4.Александра Дрангажова
5.Елена Петрова
6.Венера Христова
Ученици от НУТИ с педагог Фани Чернева

„ИСТОРИЯ НА ЕДНА ЛЮБОВ“- Лудвиг Минкус ,

Постановка Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Цветанка Петкова- Стойнова
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева
Ас. и Пом.режисьор Риолина Топалова
Солисти Анастасия Неделчева, Георги Аспарухов

„ДА ТАНЦУВАШ НА ИНАТ“- Николай Римски- Корсаков , Адолф Адам

Хореография Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Ас.и Пом. режисьор Риолина Топалова
Солисти Марта Петкова, Емил Йорданов, Венера Христова, Натали Братанова, Никола Хаджитанев, Георги Банчев
Худ.ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Сцена: Голяма сцена
30
Апр
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Димитър Станчев
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Надя Колева
Папагено Кръстан Кръстанов
Моностатос Красимир Динев
Змия Памела Пандова

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
16:00
БАЛЕТНА ГАЛА ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА БАЛЕТА

„ПАХИТА“-Лудвиг Минкус

Хореография Мариус Петипа
Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Христина Михалева- Зорбалиева
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Риолина Топалова
Ас. и Пом. Режисьор Риолина Топалова
Корепетитори Анелия Рогозянска, Александра Иванова, Юлияна Идесман
Солисти Марта Петкова, Емил Йорданов
Па де троа Боряна Петрова, Памела Пандова, Никола Хаджитанев
Вриации:
1.София Цуцакова
2.Вяра Иванчева
3.Венера Христова
4.Александра Дрангажова
5.Елена Петрова
6.Натали Братанова
Ученици от НУТИ с педагог Фани Чернева

„ИСТОРИЯ НА ЕДНА ЛЮБОВ“- Лудвиг Минкус ,

Постановка Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Цветанка Петкова- Стойнова
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева
Ас. и Пом.режисьор Риолина Топалова
Солисти Анастасия Неделчева, Захари Георгиев

„ДА ТАНЦУВАШ НА ИНАТ“- Николай Римски- Корсаков , Адолф Адам

Хореография Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Ас.и Пом. режисьор Риолина Топалова
Солисти Катерина Петрова ,Цецо Иванов, Памела Пандова, София Цуцакова, Александър Александров, Никола Хаджитанев
Худ.ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Сцена: Голяма сцена

Май 2017

3
Май
Сряда
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
4
Май
Четвъртък
18:00
Действащи лица и изпълнители

Лили Белослава Костадинова
Хрили Александър Георгиев
Набръчканият Красимир Динев
Медуза Рада Тотева
Мида Благовеста Мекки-Цветкова
Октопод Илия Илиев
Калкан Кръстан Кръстанов
Разказвач змиорка Сандра Петрова, Александра Носикова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

Диригент: Любомир Денев, Жорж Димитров
Режисьор: Анри Кулев
Сценография: Анастас Янакиев
Костюми: Марта Миронска
Пластика:Маша Илиева
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Мариана Тотева

Оркестър и балет на Софийската опера

С участието на детски хор „Пим-пам“
с ръководител Магдалена Немцу и диригент Ирена Христова

Със специалното участие на балетна школа „Маша Илиева”
с хореограф Татяна Андонова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
5
Май
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители

Лили Зора Господинова
Хрили Антон Радев
Набръчканият Стефан Владимиров
Медуза Тереза Бракалова
Мида Христина Пипова
Октопод Илия Илиев
Калкан Калин Душков
Разказвач змиорка Сандра Петрова, Александра Носикова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

Диригент: Любомир Денев, Жорж Димитров
Режисьор: Анри Кулев
Сценография: Анастас Янакиев
Костюми: Марта Миронска
Пластика:Маша Илиева
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Мариана Тотева

Оркестър и балет на Софийската опера

С участието на детски хор „Пим-пам“
с ръководител Магдалена Немцу и диригент Ирена Христова

Със специалното участие на балетна школа „Маша Илиева”
с хореограф Татяна Андонова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
7
Май
Неделя
19:00
Сцена: Голяма сцена
8
Май
Понеделник
19:00
Сцена: Голяма сцена
11
Май
Четвъртък
19:00
Гостуване на:
ДИАНА ТУГУЙ в ролята на Виолета Валери

Действащи лица и изпълнители:
Флора Силвана Пръвчева
Анина Благовеста Мекки – Цветкова
Алфред Даниел Дамянов
Жорж Жермон Пламен Папазиков
Гастон Хрисимир Дамянов
Барон Дуфол Димитър Станчев
Маркиз д’Обиньи Стоил Георгиев
Д-р Гренвил Николай Петров
Жозеф Слави Манов
Комисионер Георги Дуков

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Велизар Генчев
Постановка Пламен Карталов
Режисьор на възстановката Вера Петрова
Художник Иван Савов
Хореография Риолина Топалова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Концертмайстор Теодора Христова,Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
12
Май
Петък
10:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 г. от рождението на Александър Райчев

Оркестрация – Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация по либретото
на Нина Стойчева – Юлия Кръстева

Постановъчен екип:
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Режисьор ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
Художник и мултимедия ЕЛЕНА ШОПОВА
Хореограф МАРИЯ ЛУКАНОВА

Действащи лица и изпълнители:
ПИФ Вихра Смилкова, Рада Тотева
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Георги Джанов, Калин Душков
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Александрина Стоянова, Ованес Каспарян
ИЛКО Ана-Мария Крайчева, Александра Носикова
МИЛКО Христина Пипова, Георги Джанов

Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Корепетитори: Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Май
Петък
19:00
Гостуване на:
КИРИЛ МАНОЛОВ в ролята на Жорж Жермон

Действащи лица и изпълнители:
Виолета Валери Ирина Жекова
Флора Силвана Пръвчева
Анина Иванка Нинова
Алфред Даниел Острецов
Гастон Хрисимир Дамянов
Барон Дуфол Димитър Станчев
Маркиз д’Обиньи Стоил Георгиев
Д-р Гренвил Ангел Христов
Жозеф Слави Манов
Комисионер Ваньо Димитров

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Велизар Генчев
Постановка Пламен Карталов
Режисьор на възстановката Вера Петрова
Художник Иван Савов
Хореография Риолина Топалова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Концертмайстор Теодора Христова,Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
13
Май
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
14
Май
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Неделя
16:00
Гостуване на АМАНДА ГОМЕШ в ролята на Китри

Действащи лица и изпълнители:
Дон Кихот Кирил Иванов
Санчо Панса Георги Аспарухов
Базил Никола Хаджитанев
Карменсита Катерина Петрова
Мерседес Катерина Петрова
Еспада Росен Канев
Две приятелки Венера Христова, Натали Братанова
Двойка тореадори Емил Йорданов, Цецо Иванов
Цигански танц Милена Тодорова, Трифон Митев
Повелителница Боряна Петрова
Амурче Александра Дрангажова
Червена пачка Боряна Петрова

Ансамбъл на балета и оркестър на Софийска опера

Диригент Борис Спасов
Постановка и режисура Петър Луканов
Художник на декора Иван Попов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Диляна Никифорова, Дарина Бедева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник- режисьор Риолина Топалова

С участието на ученици от Националното училище за танцово изкуство
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
19
Май
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Май
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Петък
19:00
Гостуване на:
АДРИАН ДЖЕМА в ролята на Херцогът на Мантуа
РАМОНА ТУЛУМАНИ в ролята на Джилда

Действащи лица и изпълнители:

Риголето Бисер Георгиев
Спарафучиле Светозар Рангелов
Мадалена Благовеста Мекки-Цветкова
Джована Румяна Петрова
Граф Монтероне Димитър Станчев
Маруло Атанас Младенов
Борса Пламен Папазиков
Граф Чепрано Стоил Георгиев
Графиня Чепрано Силвана Пръвчева
Паж Надя Колева
Офицер Георги Дуков

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Георги Димитров
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Елена Иванова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
20
Май
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Събота
19:00
Гостуване на: КАРЛОС АЛМАГЕР в ролята на Риголето


Действащи лица и изпълнители:

Херцогът на Мантуа Даниел Дамянов
Джилда Ирина Жекова
Спарафучиле Светозар Рангелов
Мадалена Благовеста Мекки-Цветкова
Джована Румяна Петрова
Граф Монтероне Димитър Станчев
Маруло Атанас Младенов
Борса Пламен Папазиков
Граф Чепрано Стоил Георгиев
Графиня Чепрано Силвана Пръвчева
Паж Надя Колева
Офицер Георги Дуков

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Георги Димитров
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Елена Иванова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
21
Май
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Неделя
16:00
„ПАХИТА" Участват: Катерина Петрова, Цецо Иванов, Боряна Петрова, Памела Пандова, Александър Александров
„ИСТОРИЯ ЗА ЕДНА ЛЮБОВ“ Участват: Анастасия Неделчева, Радул Роглев
„ДА ТАНЦУВАШ НА ИНАТ“ Участват: Катерина Петрова, Цецо Иванов, Памела Пандова, София Цуцакова, Александър Александров, Джон Абенанти

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
23
Май
Вторник
18:30
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
26
Май
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Петък
19:00
Спектакълът е с участието на солисти, хор и оркестър на Държавна опера Пловдив

Действащи лица и изпълнители
Татяна - Евгения Ралчева
Олга - Виолета Радомирска
Ленски - Ивайло Михайлов
Евгений Онегин - Божидар Василев
Филипиевна - Валерия Мирчева
Ларина - Елена Чавдарова – Иса
Гремин - Михаил Пулиев
Зарецки - Владимир Ников
Командир - Живко Пейчев
Трике - Марк Фаулър

Оркестър, хор и балет на Държавна опера - Пловдив
Диригент - Лучано ди Мартино
Режисьор – Вера Петрова
Асистент-режисьор – Дима Димитрова
Художник на декора – Александър Костюченко
Художник на костюмите – Стив Алмериги
Хореография – Риолина Топалова
Диригенти на хора – Константин Добройков, Драгомир Йосифов
Концертмайстор – Виеслав Новак
Помощник-режисьор: Иванка Далийска
Корепетитори – Рита Дечева, Росица Димова, Ралица Ботева, Зарина Гетоева

Постановката се реализира в сътрудничество със Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети
27
Май
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Николай Павлов
Ратайчето Калин Душков
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Илия Илиев
Бръмбарчето Анна Гавраилова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Събота
19:00
Участват: Еленко Иванов, Никола Хаджитанев, Дарина Бедева, Кирил Иванов, Анастасия Неделчева
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
28
Май
Неделя
16:00
Участват: Диляна Никифорова, Емил Йорданов, Цецо Иванов, Румен Бонев, Венера Христова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
30
Май
Вторник
19:00
Участват: Баясгалан Дашням, Даниел Дамянов, Даниел Острецов, Елена Стоянова, Костадин Андреев, Мариана Цветкова, Мартин Илиев, Радостина Николаева, Светозар Рангелов, Силвана Пръвчева, Цветана Бандаловска

Пианист-акомпанятори Ивайло Иванов, Милен Станев
Сцена: Мраморно фоайе - партер
31
Май
Сряда
10:00
Действащи лица и изпълнители:
Мама Коза Благовеста Мекки-Цветкова
Уху- Буху Илия Илиев
Вълкът Николай Павлов
Славей Атанас Йонков
Козлета:
Малчугана Анна Гаврилова
Бърборка Цветелина Коцева
Скокливка Александра Носиков
Закачко Росица Павлова-Инджева
Всезнайко Рада Носикова
Бодливко Мария Павлова
Страхливка Надя Колева

Оркестър на Софийската опера и балет

Постановъчен екип:
Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Павлина Ойстерхус
Художник на костюмите Станка Вауда
Хореография Мария Луканова
Мултимедия Илияна Кънчева
Концертмайстор Теодора Христова
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник режисьори Румяна Димитрова, Владимир Горчаков
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Юни 2017

3
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
4
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети

Юли 2017

4
Юли
Вторник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
6
Юли
Четвъртък
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Юли
Събота
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Юли
Понеделник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
21
Юли
Петък
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Петък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
22
Юли
Събота
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Събота
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
23
Юли
Неделя
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Неделя
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
27
Юли
Четвъртък
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Четвъртък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
28
Юли
Петък
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Петък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
29
Юли
Събота
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Събота
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:10
Антракти 1
Купете билети
30
Юли
Неделя
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Неделя
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети

Август 2017

3
Авг
Четвъртък
20:00
Хореография, режисура и либрето: Лорка Масине
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
4
Авг
Петък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
5
Авг
Събота
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
6
Авг
Неделя
20:00
Хореография, режисура и либрето: Лорка Масине
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети

Новини и събития