Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар

Януари 2017

6
Яну
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Шалбаум Еленко Иванов
Съпругата на Шалбаум Дарина Бедева
Мари Марта Петкова
Фриц София Цуцакова
Дроселмайер Росен Канев
Лешникотрошачката - Принц Емил Йорданов
Лешникотрошачката - Кукла Ани Вуцова
Кралят на мишките Никола Хаджитанев
Механични играчки подаръци от Дроселмайер:
Арлекин Захари Георгиев
Коломбина Ерина Нишитама
Дяволица Вяра Иванчева
Дявол Тодор Ангелов
Кукли оживяващи във фантастичния сън на Мари:
Испански Кристина Чочанова, Георги Банчев
Индийски Венера Христова, Румен Бонев
Китайски Анелия Цолова, Никола Арнаудов
Руски Иванка Касабова, Георги Аспарухов
Френски Лора Бошнакова, Трифон Митев
Финален валс и апотеоз Анастасия Неделчева,Мария Йорданова, Натали Братанова, Памела Пандова, Теодор Воденичаров, Тодор Ангелов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Юрий Григорович
Диригент Борис Спасов
Художник Симон Вирсаладзе
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Асистент-балетмайстор Николай Симачов
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Диляна Никифорова,
Риолина Топалова, Иванка Касабова
Помощник-режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
7
Яну
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Амал Мария Павлова
Майката Мариана Цветкова
Каспар Хрисимир Дамянов
Мелхиор Илия Илиев
Балтазар Стефан Владимиров
Паж Александър Георгиев
Пастири Ансамбъл солисти

Оркестър на Софийската опера и балет
Деца от Балетна школа „Маша Илиева”

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и костюми Елена Шопова
Мултимедия Елена Шопова
Хореография Лора Николаева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Голяма сцена
Яну
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Шалбаум Еленко Иванов
Съпругата на Шалбаум Дарина Бедева
Мари Марта Петкова
Фриц София Цуцакова
Дроселмайер Росен Канев
Лешникотрошачката - Принц Емил Йорданов
Лешникотрошачката - Кукла Ани Вуцова
Кралят на мишките Никола Хаджитанев
Механични играчки подаръци от Дроселмайер:
Арлекин Захари Георгиев
Коломбина Ерина Нишитама
Дяволица Вяра Иванчева
Дявол Тодор Ангелов
Кукли оживяващи във фантастичния сън на Мари:
Испански Кристина Чочанова, Георги Банчев
Индийски Венера Христова, Румен Бонев
Китайски Анелия Цолова, Никола Арнаудов
Руски Иванка Касабова, Георги Аспарухов
Френски Лора Бошнакова, Трифон Митев
Финален валс и апотеоз Ирина Желева, Мария Йорданова, Натали Братанова, Памела Пандова, Теодор Воденичаров, Тодор Ангелов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Юрий Григорович
Диригент Борис Спасов
Художник Симон Вирсаладзе
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Асистент-балетмайстор Николай Симачов
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Диляна Никифорова,
Риолина Топалова, Иванка Касабова
Помощник-режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
8
Яну
Неделя
11:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Яну
Неделя
17:00
Действащи лица и изпълнители:
Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
10
Яну
Вторник
16:30
В стая 84 в Софийска опера и балет
Сцена: Без сцена
12
Яну
Четвъртък
15:30
Сцена: Без сцена
13
Яну
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Петък
19:00
Либрето Феличе Романи по пиесата „Норма, или Детеубийството”
от Александър Суме
Премиера – „Ла Скала”, Милано, 26 декември, 1831г.

Действащи лица и изпълнители:

Полионе Даниел Дамянов
Оровезо Светозар Рангелов
Норма Габриела Георгиева
Адалджиза Олга Михайлова-Динова
Клотилде Румяна Петрова
Флавио Красимир Динев
Две деца Антон Бонев , Кристян Димитров, Мариян Павлов

Оркестър, хор и миманс на Софийската опера и балет

Диригент Франческо Роза
Режисура, сценография и костюми Уго Де Ана
Художествено осветление Валерио Алфиери
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Асистент-сценограф Филипо Тонон
Концертмайстор Teодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Стефка Георгиева, Мария Луканова, Владимир Горчаков
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
14
Яну
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Хрисимир Дамянов
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Елена Стоянова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Яну
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Събота
19:00
Либрето Феличе Романи по пиесата „Норма, или Детеубийството”
от Александър Суме
Премиера – „Ла Скала”, Милано, 26 декември, 1831г.

Действащи лица и изпълнители:

Полионе Kостадин Андреев / за първи път /
Оровезо Светозар Рангелов
Норма Фиоренца Чедолинс
Адалджиза Дилета Скандюци
Клотилде Румяна Петрова
Флавио Красимир Динев
Две деца Антон Бонев , Кристян Димитров, Мариян Павлов

Оркестър, хор и миманс на Софийската опера и балет

Диригент Франческо Роза
Режисура, сценография и костюми Уго Де Ана
Художествено осветление Валерио Алфиери
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Асистент-сценограф Филипо Тонон
Концертмайстор Teодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Стефка Георгиева, Мария Луканова, Владимир Горчаков
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
15
Яну
Неделя
11:00

Либрето Аделайд Вете
по едноименната приказка на Братя Грим

адаптация за деца

Действащи лица и изпълнители:

Хензел Росица Павлова-Инджева
Гретел Мария Павлова
Баща Антон Радев
Майка Иванка Нинова
Вещица Диана Генова

Диригент Борис Спасов
Режисьор Красимир Цановски
Художник Павлина Коцева
Хореография Мария Луканова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Неделя
16:00
Либрето Феличе Романи по пиесата „Норма, или Детеубийството”
от Александър Суме
Премиера – „Ла Скала”, Милано, 26 декември, 1831г.

Действащи лица и изпълнители:

Полионе Даниел Дамянов
Оровезо Светозар Рангелов
Норма Цветана Бандаловска
Адалджиза Олга Михайлова-Динова
Клотилде Румяна Петрова
Флавио Красимир Динев
Две деца Антон Бонев , Кристян Димитров, Мариян Павлов

Оркестър, хор и миманс на Софийската опера и балет

Диригент Франческо Роза
Режисура, сценография и костюми Уго Де Ана
Художествено осветление Валерио Алфиери
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Кристина Ачети
Асистент-сценограф Филипо Тонон
Концертмайстор Teодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Стефка Георгиева, Мария Луканова, Владимир Горчаков
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
20
Яну
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Хрисимир Дамянов
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Анна Гавраилова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Яну
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Петък
19:00
Хореография Мариус Петипа
Либрето Иван Всеволожски
По приказката на Шарл Перо

Действащи лица и изпълнители:
Принцеса Аврора Катерина Петрова
Принц Дезире Ю Ши / Канада /
Фея Люляк Венера Христова / за първи път/
Фея Карабос Дарина Бедева / за първи път/
Синя птица Цецо Иванов
Принцеса Флорина Боряна Петрова

Солисти, Ансамбъл на балета и Оркестър на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Постановка и режисура Мария Илиева
Сценография Иван Савов
Художник на костюмите Мария Блажева
Асистент и помощник-режисьор Риолина Топалова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Милена Симеонова, Диляна Никифорова, Трифон Митев, Иванка Касабова, Риолина Топалова
Корепетитори Юлияна Идесман, Анелия Рогозянска

Със специалното участие на ученици от Националното училище за танцово изкуство във валс,цигуларчета, пажове и прилепи.
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
21
Яну
Събота
11:00

Сценичен вариант Юлия Кръстева
Текст на песните Иван Свежин Теофилов

Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА МАРИЯ ПАВЛОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Яну
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Яну
Събота
19:00
Хореография Мариус Петипа
Либрето Иван Всеволожски
По приказката на Шарл Перо

Действащи лица и изпълнители:
Принцеса Аврора Катерина Петрова
Принц Дезире Ю Ши / Канада /
Фея Люляк Венера Христова
Фея Карабос Дарина Бедева
Синя птица Цецо Иванов
Принцеса Флорина Боряна Петрова

Солисти, Ансамбъл на балета и Оркестър на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Постановка и режисура Мария Илиева
Сценография Иван Савов
Художник на костюмите Мария Блажева
Асистент и помощник-режисьор Риолина Топалова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Милена Симеонова, Диляна Никифорова, Трифон Митев, Иванка Касабова, Риолина Топалова
Корепетитори Юлияна Идесман, Анелия Рогозянска

Със специалното участие на ученици от Националното училище за танцово изкуство във валс,цигуларчета, пажове и прилепи.
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
22
Яну
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:
Надир Хрисимир Дамянов
Зурга Атанас Младенов
Лейла Силвия Тенева
Нурабад Димитър Станчев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент-постановчик Борис Спасов
Режисура Светозар Донев
Сценография Иван Токаджиев
Художник на костюмите Ася Стоименова
Хореография Анна Донева
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Репетитор на балета Трифон Митев
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева,
Езикова подготовка, превод и субтитри Снежина Русинова-Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
25
Яну
Сряда
15:30
15:30 часа – Посрещане на гостите от Централен вход
16:00 часа – Разходка зад сцена
16:30 часа – Посещение на дамска шивалня и запознаване с техниката на изработване на костюми.
17:00 часа - Разговор – беседа:
18:00 часа – Посещение на част от генерална репетиция.

Входът е свободен!
Сцена: Без сцена
27
Яну
Петък
10:00

Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Яну
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Далила Надя Кръстева
Самсон Костадин Андреев
Великият жрец на Дагон Бисер Георгиев
Абимелех Веселин Михайлов
Стар евреин Светозар Рангелов
Вестител Хрисимир Дамянов
Първи филистимлянин Пламен Папазиков
Втори филистимлянин Стефан Сахатчиев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Юрие Юлореа
Режисура,сценография и костюми Уго де Ана
Хореография Леда Лойодиче
Художествено осветление Виничо Кели
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент – режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Лаура Ло Сурдо
Асистент сценограф Филипо Тонон, Боряна Ангелова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Езикова подготовка, превод и субтитри Снежина Русинова - Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 2
Купете билети
28
Яну
Събота
11:00

Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Ангел Христов
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Надя Колева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Красимир Динев
Змия Елена Петрова

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Яну
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Далила Цвета Сарамбелиева
Самсон Даниел Магдал
Великият жрец на Дагон Свилен Николов
Абимелех Веселин Михайлов
Стар евреин Ангел Христов
Вестител Хрисимир Дамянов
Първи филистимлянин Пламен Папазиков
Втори филистимлянин Стефан Сахатчиев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Юрие Юлореа
Режисура,сценография и костюми Уго де Ана
Хореография Леда Лойодиче
Художествено осветление Виничо Кели
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент – режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Лаура Ло Сурдо
Асистент сценограф Филипо Тонон, Боряна Ангелова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Езикова подготовка, превод и субтитри Снежина Русинова - Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 2
Купете билети
29
Яну
Неделя
11:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Яну
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Яну
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:
Далила Надя Кръстева
Самсон Костадин Андреев
Великият жрец на Дагон Бисер Георгиев
Абимелех Веселин Михайлов
Стар евреин Светозар Рангелов
Вестител Хрисимир Дамянов
Първи филистимлянин Пламен Папазиков
Втори филистимлянин Антон Радев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Юрие Юлореа
Режисура,сценография и костюми Уго де Ана
Хореография Леда Лойодиче
Художествено осветление Виничо Кели
Художник мултимедия Лора Руневска
Диригент на хора Виолета Димитрова
Асистент – режисьори Филипо Тонон, Вера Белева
Асистент по костюми Лаура Ло Сурдо
Асистент сценограф Филипо Тонон, Боряна Ангелова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Езикова подготовка, превод и субтитри Снежина Русинова - Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 2
Купете билети

Февруари 2017

3
Фев
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Хрисимир Дамянов
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Елена Стоянова


Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Петък
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Катерина Петрова
Арап Цецо Иванов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Марта Петкова
Царският син Иван Никола Хаджитанев
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Диляна Никифорова

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
4
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Събота
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Mарта Петкова
Арап Емил Йорданов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Катерина Петрова
Царският син Иван Цецо Иванов
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Дарина Бедева

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
5
Фев
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Голобрадко Красимир Динев
Мустакатко Кръстан Кръстанов
Брадатко Антон Радев
Майка им Надя Колева
Калинка-Малинка Силвия Тенева
Педя човек-лакът брада Цветан Цветков
Меча Кръв Стоил Георгиев
Ламя Димитър Станчев
Врачка Румяна Петрова
Старчето с бъкличката Калин Душков
Двойникът на Мустакатко Александър Георгиев
Костенурката Диана Генова
Палечко Анна Гавраилова
Малечко Ива Бизева
Първо орле Анна Гавраилова
Второ орле Ива Бизева
Бялата врана Калин Душков
Черната врана Илия Илиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Борис Спасов
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Корепетитори Ивайло Иванов, Светлана Ананиевска

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Неделя
16:00
Либрето Джакопо Ферети по едноименната приказка на Шарл Перо

Гостуване на ДИЛЕТА СКАНДЮЦИ в ролята на Анджелина(Пепеляшка)
Действащи лица и изпълнители:

Принц Рамиро Хрисимир Дамянов
Дандини Атанас Младенов
Дон Манифико Николай Петров
Клоринда Милена Гюрова
Тисбе Благовеста Мекки – Цветкова
Алидоро Костадин Мечков

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Вера Петрова
Сценография Боряна Ангелова
Костюми Христина Михалева - Зорбалиева
Пластика и хореография Мария Луканова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Асистент-режисьор Росица Костова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Речитативи - пиано Ивайло Иванов
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев, Пелагия Чернева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Мария Павлова
Превод и субтитри Снежина Русинова - Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
10
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Маргарита Готие Марта Петкова
Арманд Дювал Никола Хаджитанев
Жорж Дювал Росен Канев
Граф Жирей Трифон Митев
Смърт Теодор Воденичаров
Нишет Кристина Чочанова - Иванова
Густав Никола Арнаудов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Хореография и режисура Ирен Шнайдер
Помощник хореограф Дмитрий Перегудов
Художник на костюмите Стефан Станисиц
Сценография Еберхард Матиас
Асистент-режисьор и помощник-режисьор Риолина Топалова
Репетитори Ясен Вълчанов, Иванка Касабова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
Купете билети
11
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Мадам Бътерфлай (Чо-Чо-Сан) Цветана Бандаловска
Сузуки Иванка Нинова
Пинкертон Даниел Острецов
Кейт Пинкертон Силвана Пръвчева
Шарплес Пламен Папазиков
Горо Николай Павлов
Принц Ямадори Цветан Цветков
Бонзо Димитър Станчев
Комисар Стоил Георгиев
Чиновник Людмил Георгиев

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Диан Чобанов
Постановка Пламен Карталов
Възстановка Юлия Кръстева
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Мария Трендафилова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Ивайло Иванов, Милен Станев
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:10
Антракти 1
Купете билети
12
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:

Ларина Александрина Стоянова-Андреева
Олга Глория Кънева
Филипевна Весела Янева
Евгений Онегин Атанас Младенов
Ленски Росен Ненчев
Княз Гремин Ангел Христов
Ротният Стефан Димитров
Зарецки Димитър Станчев
Трике Красимир Динев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Вера Петрова
Музикална и стилова подготовка Лариcа Гергиева
Литературен консултант Проф. Людмил Димитров
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Сценография Александър Костюченко
Художник на костюмите Стив Алмериги
Хореография Риолина Топалова
Художник мултимедийни ефекти Елена Шопова
Художествено осветление Емил Динков
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Завеждащ фигура Християна Михалева-Зорбалиева
Репетитор на балета Милена Симеонова
Отговорен помощник-режисьор Вера Белева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева, Румяна Димитрова
Корепетитори Йоланта Смолянова, Милен Станев
Корепетитори на хора Светлана Ананиевска
Субтитри Юлия Кръстева

Костюмите са изработени в сътрудничество с Държавна Опера-Пловдив
Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети
14
Фев
Вторник
19:00
В МРАМОРНОТО ФОАЙЕ НА ОПЕРАТА
Сцена: Голяма сцена
16
Фев
Четвъртък
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Одета-Одилия Марта Петкова
Принц Зигфрид Никола Хаджитанев
Ротбарт Емил Йорданов / за първи път /
Шут Константин Ткач
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Кристина Чочанова - Иванова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Aндрей Галанов
Художник Иван Савов
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
Купете билети
17
Фев
Петък
10:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:

Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Одета-Одилия Катерина Петрова
Принц Зигфрид Цецо Иванов
Ротбарт Емил Йорданов
Шут Константин Ткач
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Кристина Чочанова - Иванова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Aндрей Галанов
Художник Иван Савов
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
Купете билети
18
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Събота
19:00
Гостуване на РОБЕРТО СКАНДЮЦИ в ролята на Филип II, Крал на Испания и
АЛЕКСАНДРА ЛЮБЧАНСКИ в ролята на Елизабет Валoa, Кралица на Испания

Действащи лица и изпълнители:

Дон Карлос Даниел Дамянов
Родриго, маркиз Поза Пламен Папазиков / за първи път /
Великият инквизитор Петър Бучков
Монах Стефан Димитров
Еболи Олга Михайлова-Динова
Тебалдо, паж Мария Павлова
Графиня д’Арембер Румяна Димитрова
Граф Лерма Георги Дуков
Глас от небето Елена Стоянова
Фламандски делегати Александър Георгиев, Антон Радев, Ваньо Димитров, Кръстан Кръстанов, Стоил Георгиев, Стоян Балабанов

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Диан Чобанов
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Даниела Йорданова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Мария Евстатиева
Помощник режисьори Стефка Георгиева, Росица Костова, Владимир Горчаков
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
19
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Неделя
16:00
Хореография, режисура и либрето Лорка Масине
По романа на Никос Казандзакис

Действащи лица и изпълнители:

Зорба Росен Канев
Джон Емил Йорданов
Марина Катерина Петрова
Йоргос Трифон Митев
Мадам Ортанс Анастасия Неделчева

Ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент хореограф Анна Кжишков
Художник-консултант по костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
Фев
Неделя
17:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Ангел Христов
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Рада Тотева
Папагено Кръстан Кръстанов
Моностатос Красимир Динев
Змия


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
24
Фев
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
25
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Събота
18:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
26
Фев
Неделя
11:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Фев
Неделя
17:00
Сценичен вариант Юлия Кръстева
Текст на песните Иван Свежин Теофилов


Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА МАРИЯ ПАВЛОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети

Март 2017

2
Мар
Четвъртък
11:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
4
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
5
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
Мар
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
9
Мар
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
10
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
11
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
12
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Мар
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
17
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
18
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
19
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
Мар
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
24
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
25
Мар
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
26
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
28
Мар
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена
31
Мар
Петък
Сцена: Без сцена
Мар
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети

Април 2017

1
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
2
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
Купете билети
7
Апр
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
9
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
13
Апр
Четвъртък
19:00
Сценична версия по „Страшния съд” на Микеланджело
Режисьор мултимедия Паоло Мичике
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 1:30
Купете билети
21
Апр
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
22
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
23
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
28
Апр
Петък
19:00
БАЛЕТНА ГАЛА ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА БАЛЕТА
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
29
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
30
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Май 2017

2
Май
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена
3
Май
Сряда
19:00
Сцена: Голяма сцена
4
Май
Четвъртък
18:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
5
Май
Петък
10:00
по приказката на Валери Петров "Пук!"
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
7
Май
Неделя
19:00
Сцена: Голяма сцена
8
Май
Понеделник
19:00
Сцена: Голяма сцена
11
Май
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
12
Май
Петък
10:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 г. от рождението на Александър Райчев

Музика Александър Райчев
Оркестрация Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева, по либретото на Нина Стоянова
Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Елена Шопова
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
14
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
18
Май
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
19
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
20
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
21
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
23
Май
Вторник
Сцена: Голяма сцена
26
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети
27
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
28
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
31
Май
Сряда
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Юни 2017

1
Юни
Четвъртък
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
3
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
4
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети

Юли 2017

4
Юли
Вторник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
6
Юли
Четвъртък
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Юли
Събота
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Юли
Понеделник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Новини и събития