Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар

Февруари 2017

3
Фев
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Хрисимир Дамянов
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Стоил Георгиев
Бръмбарчето Елена Стоянова


Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Петък
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Катерина Петрова
Арап Цецо Иванов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Марта Петкова
Царският син Иван Никола Хаджитанев
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Диляна Никифорова

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
4
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Събота
19:00
ПЕТРУШКА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Беноа
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Петрушка Александър Александров
Балерина Mарта Петкова
Арап Емил Йорданов
Фокусник Кирил Иванов

ЖАР ПТИЦА

Сценография и костюми по оригиналните скици на Александър Головин и Леон Бакст
Хореография Михаил Фокин
Постановка Андрис Лиепа

Действащи лица и изпълнители:

Жар-птица Катерина Петрова
Царският син Иван Цецо Иванов
Кашчей Безсмъртни Росен Канев
Царкиня Ненагледна красота Дарина Бедева

Оркестър, солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент Григор Паликаров
Художник - постановчик Анатолий Нежный
Асистент хореографи Игор Пиворович, Светлана Романова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Милена Симеонова, Иванка Касабова
Помощник режисьор Риолина Топалова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
5
Фев
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Голобрадко Красимир Динев
Мустакатко Кръстан Кръстанов
Брадатко Антон Радев
Майка им Надя Колева
Калинка-Малинка Силвия Тенева
Педя човек-лакът брада Цветан Цветков
Меча Кръв Стоил Георгиев
Ламя Димитър Станчев
Врачка Румяна Петрова
Старчето с бъкличката Калин Душков
Двойникът на Мустакатко Александър Георгиев
Костенурката Диана Генова
Палечко Анна Гавраилова
Малечко Ива Бизева
Първо орле Анна Гавраилова
Второ орле Ива Бизева
Бялата врана Калин Душков
Черната врана Илия Илиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Борис Спасов
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Корепетитори Ивайло Иванов, Светлана Ананиевска

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Неделя
16:00
Либрето Джакопо Ферети по едноименната приказка на Шарл Перо

Гостуване на ДИЛЕТА СКАНДЮЦИ в ролята на Анджелина(Пепеляшка)
Действащи лица и изпълнители:

Принц Рамиро Хрисимир Дамянов
Дандини Атанас Младенов
Дон Манифико Николай Петров
Клоринда Милена Гюрова
Тисбе Благовеста Мекки – Цветкова
Алидоро Костадин Мечков

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Вера Петрова
Сценография Боряна Ангелова
Костюми Христина Михалева - Зорбалиева
Пластика и хореография Мария Луканова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Асистент-режисьор Росица Костова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Речитативи - пиано Ивайло Иванов
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев, Пелагия Чернева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Мария Павлова
Превод и субтитри Снежина Русинова - Здравкова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
7
Фев
Сряда
13:00 часа – Посрещане на гостите от Централен вход
13:30 часа - Разговор – беседа:
• Творческият път и художествените търсения на П.И. Чайковски.
• История на създаване и сюжет на „Евгений Онегин“.
14:30 часа – Посещение на репетиция и среща с режисьора – Вера Петрова.

Входът е свободен!
Сцена: Без сцена
10
Фев
Петък
11:00
Генерална репетиция с публика
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Петък
16:00
Документи за допускане до конкурс:
- Автобиография/СВ;
- Диплом за завършено висше музикално образование;
- Молба за допускане до прослушване;
- Ксерокопие на лична карта.
Срок за подаване до 09.02.2017 г. в отдел „ЧР” на СОБ.
Сцена: Без сцена
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Маргарита Готие Марта Петкова
Арманд Дювал Никола Хаджитанев
Жорж Дювал Росен Канев
Граф Жирей Трифон Митев
Смърт Теодор Воденичаров
Нишет Боряна Петрова
Густав Никола Арнаудов

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Хореография и режисура Ирен Шнайдер
Помощник хореограф Дмитрий Перегудов
Художник на костюмите Стефан Станисиц
Сценография Еберхард Матиас
Асистент-режисьор и помощник-режисьор Риолина Топалова
Репетитори Ясен Вълчанов, Иванка Касабова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
11
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Фев
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Мадам Бътерфлай (Чо-Чо-Сан) Цветана Бандаловска
Сузуки Иванка Нинова
Пинкертон Даниел Острецов
Кейт Пинкертон Силвана Пръвчева
Шарплес Пламен Папазиков
Горо Николай Павлов
Принц Ямадори Цветан Цветков
Бонзо Димитър Станчев
Комисар Стоил Георгиев
Чиновник Людмил Георгиев

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Диан Чобанов
Постановка Пламен Карталов
Възстановка Юлия Кръстева
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Мария Трендафилова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Ивайло Иванов, Милен Станев
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:10
Антракти 1
12
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Фев
Неделя
16:00
Действащи лица и изпълнители:

в ролята на Татяна - НАТАЛИЯ ПАВЛОВА ( Русия )

Ларина Александрина Стоянова-Андреева
Олга Глория Кънева
Филипевна Весела Янева
Евгений Онегин Атанас Младенов
Ленски Росен Ненчев
Княз Гремин Ангел Христов
Ротният Стефан Димитров
Зарецки Димитър Станчев
Трике Красимир Динев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Вера Петрова
Музикална и стилова подготовка Лариcа Гергиева
Литературен консултант Проф. Людмил Димитров
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Сценография Александър Костюченко
Художник на костюмите Стив Алмериги
Хореография Риолина Топалова
Художник мултимедийни ефекти Елена Шопова
Художествено осветление Емил Динков
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Завеждащ фигура Християна Михалева-Зорбалиева
Репетитор на балета Милена Симеонова
Отговорен помощник-режисьор Вера Белева
Помощник-режисьори Владимир Горчаков, Стефка Георгиева, Румяна Димитрова
Корепетитори Йоланта Смолянова, Милен Станев
Корепетитори на хора Светлана Ананиевска
Субтитри Юлия Кръстева

Костюмите са изработени в сътрудничество с Държавна Опера-Пловдив
Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
14
Фев
Вторник
19:00
В. А. МОЦАРТ – „ДОН ЖУАН”
Дует на Церлина и Дон Жуан
Изпълняват СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА и СВЕТОЗАР РАНГЕЛОВ

ГАЕТАНО ДОНИЦЕТИ – „ЛЮБОВЕН ЕЛИКСИР”
Дует на Адина и Неморино
Изпълняват СИЛВИЯ ТЕНЕВА и ДАНИЕЛ ОСТРЕЦОВ

РИХАРД ВАГНЕР – „ТАНХОЙЗЕР”
Дует на Венера и Танхойзер
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „АИДА”
Дует на Аида и Радамес
Изпълняват БАЯСГАЛАН ДАШНЯМ и МАРТИН ИЛИЕВ

ДЖАКОМО ПУЧИНИ – „ТОСКА”
Дует на Тоска и Каварадоси
Изп. РАДОСТИНА НИКОЛАЕВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „ОТЕЛО”
Дует на Дездемона и Отело
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и МАРТИН ИЛИЕВ

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „БАЛ С МАСКИ”
Дует на Амелия и Рикардо
Изпълняват ГАБРИЕЛА ГЕОРГИЕВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ

РИХАРД ВАГНЕР – „ВАЛКЮРА”
Дует на Зиглинде и Зигмунд
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и МАРТИН ИЛИЕВ

УМБЕРТО ДЖОРДАНО – „АНДРЕ ШЕНИЕ”
Дует на Мадалена и Андре Шение
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ

Пианист-акомпанятори ИВАЙЛО ИВАНОВ и МИЛЕН СТАНЕВ
Сцена: Мраморно фоайе - партер
Билетите са изчерпани
16
Фев
Четвъртък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Одета-Одилия Марта Петкова
Принц Зигфрид Никола Хаджитанев
Ротбарт Емил Йорданов / за първи път /
Шут Константин Ткач
Владетелка-принцеса Дарина Бедева
Възпитател Иван Георгиев
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Памела Пандова
Четири малки лебеда Боряна Петрова, Иванка Касабова, Илияна Филипова, Лора Бошнакова
Три големи лебеда Дарина Бедева, Венера Христова, Милена Тодорова
Годеници Венера Христова, Александра Дрангажова, Вяра Иванчева, Боряна Петрова
Испански танц Венера Христова, Георги Банчев
Неаполитански танц Александра Дрангажова, Трифон Митев
Унгарски танц Вяра Иванчева / за първи път /, Теодор Воденичаров
Мазурка Боряна Петрова, Росен Канев

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Григор Паликаров
Художник Иван Савов
Концертмайстор Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Сара-Нора Кръстева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
17
Фев
Петък
10:00
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева
по либретото на Йордан Милев

Действащи лица и изпълнители:

Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Кръстан Кръстанов
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Мария Павлова
Туземец с мандолина Георги Георгиев

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Фев
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:
Одета-Одилия Катерина Петрова
Принц Зигфрид Цецо Иванов
Ротбарт Емил Йорданов
Шут Константин Ткач
Владетелка-принцеса Дарина Бедева
Възпитател Иван Георгиев
Па дe троа Александър Александров, Боряна Петрова, Памела Пандова
Четири малки лебеда Боряна Петрова, Иванка Касабова, Илияна Филипова, Лора Бошнакова
Три големи лебеда Дарина Бедева, Венера Христова, Милена Тодорова
Годеници Венера Христова, Александра Дрангажова, Вяра Иванчева, Боряна Петрова
Испански танц Венера Христова, Георги Банчев
Неаполитански танц Александра Дрангажова, Трифон Митев
Унгарски танц Вяра Иванчева / за първи път /, Теодор Воденичаров
Мазурка Боряна Петрова, Росен Канев

Солисти и ансамбъл на балета на Софийска опера
Оркестър на Софийска опера и балет

Хореография и режисура Олег Дановски
Диригент Григор Паликаров
Художник Иван Савов
Концертмайстор Теодора Христова
Репетитори Мария Илиева, Сара-Нора Кръстева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 3
18
Фев
Събота
11:00
Цена на билети
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Фев
Събота
19:00
Гостуване на РОБЕРТО СКАНДЮЦИ в ролята на Филип II, Крал на Испания

Действащи лица и изпълнители:

Елизабет Валoa, Кралица на Испания Радостина Николаева
Дон Карлос Даниел Дамянов
Родриго, маркиз Поза Пламен Папазиков / за първи път /
Великият инквизитор Петър Бучков
Монах Стефан Димитров
Еболи Олга Михайлова-Динова
Тебалдо, паж Мария Павлова
Графиня д’Арембер Румяна Димитрова
Граф Лерма Георги Дуков
Глас от небето Елена Стоянова
Фламандски делегати Александър Георгиев, Антон Радев, Ваньо Димитров, Кръстан Кръстанов, Стоил Георгиев, Стоян Балабанов

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Диан Чобанов
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Даниела Йорданова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Мария Евстатиева
Помощник режисьори Стефка Георгиева, Росица Костова, Владимир Горчаков
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
19
Фев
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Фев
Неделя
11:00
Цена на билети
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Фев
Неделя
16:00
Хореография, режисура и либрето Лорка Масине
По романа на Никос Казандзакис

Действащи лица и изпълнители:

Зорба Росен Канев
Джон Емил Йорданов
Марина Катерина Петрова
Йоргос Трифон Митев
Мадам Ортанс Анастасия Неделчева

Ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент хореограф Анна Кжишков
Художник-консултант по костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Фев
Неделя
17:00
Цена на билети-10лв.деца, 10лв. възрастни

Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Ангел Христов
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Рада Тотева
Папагено Кръстан Кръстанов
Моностатос Красимир Динев
Змия


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
24
Фев
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
25
Фев
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Фев
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Фев
Събота
18:00
Действащи лица и изпълнители:

ЛИЛИ Белослава Костадинова, Зора Господинова
ХРИЛИ Александър Георгиев, Антон Радев
НАБРЪЧКАНИЯТ Красимир Динев, Николай Павлов
МЕДУЗА Рада Тотева, Тереза Бракалова
МИДА Благовеста Мекки-Цветкова, Гергана Ряшева
ОКТОПОД Владимир Горчаков, Илия Илиев
КАЛКАН Калин Душков, Кръстан Кръстанов
РАЗКАЗВАЧ Сандра Петрова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

С участието на детски хор „Пим-Пам”
с ръководител Магдалена Немцу и диригент Ирена Христова

Със специалното участие на балетна школа „Маша Илиева”

Постановъчен екип:

Диригент ЛЮБОМИР ДЕНЕВ, ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Режисьор АНРИ КУЛЕВ
Сценография АНАСТАС ЯНАКИЕВ
Костюми МАРТА МИРОНСКА
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори: Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори: Пелагия Чернева, Мариана Тотева
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
26
Фев
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители

Лили Белослава Костадинова, Зора Господинова
Хрили Александър Георгиев, Антон Радев
Набръчканият Красимир Динев, Стефан Владимиров
Медуза Рада Тотева, Тереза Бракалова
Мида Благовеста Мекки-Цветкова, Христина Пипова
Октопод Владимир Горчаков, Илия Илиев
Калкан Калин Душков, Кръстан Кръстанов
Разказвач змиорка Сандра Петрова, Александра Носикова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

Диригент: Любомир Денев, Жорж Димитров
Режисьор: Анри Кулев
Сценография: Анастас Янакиев
Костюми: Марта Миронска
Пластика:Маша Илиева
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Мариана Тотева

Оркестър и балет на Софийската опера

С участието на детски хор „Пим-пам“
с ръководител Магдалена Немцу и диригент Ирена Христова

Със специалното участие на балетна школа „Маша Илиева”
с хореограф Татяна Андонова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Фев
Неделя
17:00
Сценичен вариант Юлия Кръстева
Текст на песните Иван Свежин Теофилов


Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА МАРИЯ ПАВЛОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Купете билети

Март 2017

1
Мар
Сряда
14:30
Сцена: Без сцена
2
Мар
Четвъртък
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Цар Иван Асен II Светозар Рангелов
Тамара Любов Методиева
Борислав Атанас Младенов
Гавраил Цветан Цветков
Драгота Димитър Станчев
Моймир Николай Милев
Приязд Слави Манов
Фуркас Антон Радев
Кир Тодор Даниел Острецов
Ирина Благовеста Мекки-Цветкова
Вела Елена Маринова
Зоя Силвана Пръвчева
Слав Александър Носиков
Контофре Илия Илиев
Циганка ( врачка ) Румяна Петрова
Войник Антон Радев
Първи телохранител Марио Петров
Втори телохранител Стефан Сахатчиев
Момче Марио Кръстев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Жорж Димитров
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Боян Белчев, Пламен Карталов
Костюми Християна Михалева-Зорбалиева
Хормайстор Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова
Консултант проф. Пламен Павлов
Асистент режисьор Вера Петрова
Помощник режисьори Вера Белева, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева, Мариана Тотева, Светлана Ананиевска
Стихове на интермедиите Ана Александрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене:2:45
Антракт:1
Купете билети
4
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
11:00
Участват: Ангел Христов, Хрисимир Дамянов, Ива Бизева, Милена Гюрова, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Александър Георгиев, Надя Колева, Красимир Динев
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
17:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Мар
Събота
19:00
Гостуване на КАРЛОС АЛМАГЕР в ролята на Барон Скарпия

Действащи лица и изпълнители:
Тоска Габриела Георгиева
Марио Каварадоси Даниел Дамянов
Анджелоти Петър Бучков
Клисар Антон Радев
Сполета Николай Павлов
Шароне Александър Георгиев
Тъмничар Димитър Станчев
Овчарче Мария Павлова

Оркестър и хор на Софийска опера и балет
Хор на Софийските момчета

Диригент Франческо Роза
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Миодраг Табачки
Костюми Лео Кулаш
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на хора нa Софийските момчета Адриана Благоева
Асистент режисьор Вера Белева
Художествено осветление Андрей Хайдиняк, Емил Динков
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Пом. режисьори Вера Белева, Росица Костова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
5
Мар
Неделя
11:00
Участват: Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Елена Стоянова, Ваньо Димитров, Рада Тотева, Анна Гавраилова, Кристина Малюкова
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
16:00
Гостуване на ФИОРЕНЦА ЧЕДОЛИНС в ролята на Тоска
КАМЕН ЧАНЕВ в ролята на Марио Каварадоси

Действащи лица и изпълнители:

Барон Скарпия Бисер Георгиев
Анджелоти Петър Бучков
Клисар Антон Радев
Сполета Николай Павлов
Шароне Александър Георгиев
Тъмничар Димитър Станчев
Овчарче Мария Павлова

Оркестър и хор на Софийска опера и балет
Хор на Софийските момчета

Диригент Франческо Роза
Режисьор Пламен Карталов
Сценография Миодраг Табачки
Костюми Лео Кулаш
Диригент на хора Виолета Димитрова
Диригент на хора нa Софийските момчета Адриана Благоева
Асистент режисьор Вера Белева
Художествено осветление Андрей Хайдиняк, Емил Динков
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Пелагия Чернева
Пом. режисьори Вера Белева, Росица Костова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
Мар
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
8
Мар
Сряда
19:00
В. А. МОЦАРТ – „ДОН ЖУАН”
Дует на Церлина и Дон Жуан
Изпълняват СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА и СВЕТОЗАР РАНГЕЛОВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ГАЕТАНО ДОНИЦЕТИ – „ЛЮБОВЕН ЕЛИКСИР”
Дует на Адина и Неморино
Изпълняват СИЛВИЯ ТЕНЕВА и ДАНИЕЛ ОСТРЕЦОВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

РИХАРД ВАГНЕР – „ТАНХОЙЗЕР”
Дует на Венера и Танхойзер
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „АИДА”
Дует на Аида и Радамес
Изпълняват БАЯСГАЛАН ДАШНЯМ и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖАКОМО ПУЧИНИ – „ТОСКА”
Дует на Тоска и Каварадоси
Изп. РАДОСТИНА НИКОЛАЕВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „ОТЕЛО”
Дует на Дездемона и Отело
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „БАЛ С МАСКИ”
Дует на Амелия и Рикардо
Изпълняват ГАБРИЕЛА ГЕОРГИЕВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

РИХАРД ВАГНЕР – „ВАЛКЮРА”
Дует на Зиглинде и Зигмунд
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

УМБЕРТО ДЖОРДАНО – „АНДРЕ ШЕНИЕ”
Дует на Мадалена и Андре Шение
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев
Сцена: Мраморно фоайе - партер
9
Мар
Четвъртък
19:00
либрето Антонио Сома
по драмата „Густав III” от Еужен Скриб

Гостуване на КАМЕН ЧАНЕВ в ролята на Рикардо и КАРЛОС АЛМАГЕР в ролята на Ренато

Действащи лица и изпълнители:

Амелия Габриела Георгиева
Улрика Весела Янева / за първи път /
Оскар Ирина Жекова
Силвано Стоил Георгиев
Самуел Светпзар Рангелов
Том Димитър Станчев
Съдия Мирослав Андреев
Слуга на Амелия Слави Манов

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Режисьор Пламен Карталов
Художник на декора Иво Кнезович
Художник на костюмите Елена Иванова
Хореограф Петър Луканов
Асистент-режисьори Вера Белева, Юлия Кръстева
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева
Корепетитор Йоланта Смолянова
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
10
Мар
Петък
10:00
Участват: Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Елена Стоянова, Ваньо Димитров, Рада Тотева, Надя Колева, Кристина Малюкова
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
11
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
11:00
Участват: Калин Душков, Николай Павлов, Димитър Станчев, Стоил Георгиев, Илия Илиев, Александър Георгиев, Рада Тотева, Ана-Мария Крайчева, Георги Георгиев
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Мар
Събота
19:00
Либрето Мариус Петипа, Сергей Худеков
Хореография Мариус Петипа
Постановка Павел Сталинский

Действащи лица и изпълнители:

Дугманта, Раджа Кирил Иванов
Гамзати, негова дъщеря Венера Христова
Солор, богат и знатен воин Никола Хаджитанев
Никия, баядерка Марта Петкова
Великият брамин Росен Канев
Златен бог Александър Александров
Трио сенки Боряна Петрова, Вяра Иванчева, София Цуцакова

Солисти и ансамбъл на балета и оркестър на Софийската опера

Диригент Борис Спасов
Сценография Борян Белчев
Костюми Християна Михалева
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Мултимедия Георги Христов
Репетитори НУТИ Яна Маринова, Румяна Маркова

С участието на ученици от Националното училище по танцово изкуство
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:15
Антракти 1
Купете билети
12
Мар
Неделя
11:00
Участват: Стефан Владимиров, Александър Георгиев, Илия Илиев, Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Диана Генова, Мария Павлова, Анна Гавраилова, Гергана Ряшева, Ива Бизева, Надя Колева, Рада Тотева, Росица Павлова-Инджева, Сребрина Секулова, Георги Георгиев
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
Мар
Неделя
17:00
Участват: Димитър Станчев, Хрисимир Дамянов, Ива Бизева, Милена Гюрова, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Александър Георгиев, Рада Тотева, Красимир Динев
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
17
Мар
Петък
10:00
Участват: Надя Колева, Александра Носикова, Рада Тотева, Александър Георгиев, Юлиана Иванова, Николай Павлов, Калин Душков, Сребрина Секулова, Силвана Пръвчева, Илия Илиев, Анна Гавраилова
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Петък
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Княз Игор Бисер Георгиев
Ярославна Габриела Георгиева
Владимир Игоревич Хрисимир Дамянов
Княз Галицки Алекандър Носиков
Хан Кончак Светозар Рангелов
Кончаковна Цвета Сарамбелиева
Овлур Мирослав Андреев
Скула Димитър Станчев
Ерошка Пламен Папазиков
Дойката на Ярославна Ветка Петкова
Половецка девойка Силвана Пръвчева
Солисти на балета Марта Петкова, Никола Хаджитанев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Пламен Карталов
Възстановка Вера Петрова
Сценография Борис Стойнов
Костюми Светла Клайджиева
Хореография Асен Гаврилов
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитор на балета Сара-Нора Кръстева
Помощник-режисьори Росица Костова, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
18
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
11:00
Участват: Ангел Христов, Хрисимир Дамянов, Ива Бизева, Милена Гюрова, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Александър Георгиев, Надя Колева, Красимир Динев
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
19:00
Действащи лица и изпълнители:

Княз Игор Веселин Михайлов за първи път
Ярославна Радостина Николаева
Владимир Игоревич Хрисимир Дамянов
Княз Галицки Юлиан Константинов
Хан Кончак Петър Бучков
Кончаковна Цвета Сарамбелиева
Овлур Мирослав Андреев
Скула Димитър Станчев
Ерошка Пламен Папазиков
Дойката на Ярославна Ветка Петкова
Половецка девойка Силвана Пръвчева
Солисти на балета Марта Петкова, Никола Хаджитанев

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Григор Паликаров
Режисьор Пламен Карталов
Възстановка Вера Петрова
Сценография Борис Стойнов
Костюми Светла Клайджиева
Хореография Асен Гаврилов
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитор на балета Сара-Нора Кръстева
Помощник-режисьори Росица Костова, Владимир Горчаков, Стефка Георгиева

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
19
Мар
Неделя
11:00
Участват: Николай Петров, Николай Павлов, Илия Илиев, Красимир Динев, Стефан Владимиров, Стоил Георгиев, Румяна Петрова, Силвана Пръвчева, Милена Гюрова, Елена Стоянова, Цвета Сарамбелиева
Диригент ВЕЛИЗАР ГЕНЧЕВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
16:00
КАРМЕН
Балет по музика на Бизе- Шчедрин
Хореография и режисура Алберто Алонсо

Действащи лица и изпълнители:
Кармен Катерина Петрова
Хозе Емил Йорданов
Ескамилио Александър Александров
Цунига Румен Бонев
Съдба Венера Христова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент-хореограф Соня Алонсо
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева-Зорбалиева
Асистент- режисьор и Помощник- режисьор Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов

Спектакълът се играе със специалното разрешение на
Musikverlang hans Sikorski GmbH&Co.KG, Хамбург


РАПСОДИЯ В СИНЬО
Балет по музика на Джордж Гершуин
Хореограф и режисьор Риолина Топалова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Спектакълът се играе с музика на запис
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
Мар
Неделя
17:00
Участват: Росица Павлова-Инджева, Мария Павлова, Антон Радев, Иванка Нинова, Диана Генова
Диригент БОРИС СПАСОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
24
Мар
Петък
10:00
Участват: Калин Душков, Николай Павлов, Димитър Станчев, Стоил Георгиев, Илия Илиев, Александър Георгиев, Рада Тотева, Ана-Мария Крайчева, Георги Георгиев
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Билетите са изчерпани
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Петък
19:00
Участват: Бисер Георгиев, ПЕТЯ ИВАНОВА /в ролята на Лакме/, Диана Генова, Мирослав Андреев, ГЕОРГИ СУЛТАНОВ /в ролята на Джералд/, Атанас Младенов, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Слави Манов, Ваньо Димитров, Кирил Стоянов

Диригент ФРАНЧЕСКО РОЗА
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
25
Мар
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Събота
11:00
Участват: Николай Павлов, Илия Илиев, Антон Радев, Надя Колева, Силвия Тенева, Цветан Цветков, Стоил Георгиев, Димитър Станчев, Иванка Нинова, Калин Душков /Старчето с бъкличката и Бялата врана/, Александър Георгиев, Диана Генова, Анна Гавраилова, Ива Бизева, Рада Тотева
Диригент БОРИС СПАСОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Събота
19:00
Участват: Бисер Георгиев, ДИАНА ВАСИЛЕВА /в ролята на Лакме/, Диана Генова, Мирослав Андреев, Даниел Острецов, Атанас Младенов, Елена Стоянова, Силвана Пръвчева, Румяна Петрова, Слави Манов, Ваньо Димитров, Кирил Стоянов
Диригент ФРАНЧЕСКО РОЗА
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
26
Мар
Неделя
11:00
Участват: Николай Павлов, Силвана Пръвчева, Елена Стоянова, Ваньо Димитров, Рада Тотева, Анна Гавраилова, Кристина Малюкова
Диригент СТЕФАН НЕДЯЛКОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Неделя
16:00
Либрето Т. Готие и Ж. Сен-Жорж
Хореография Ж. Корали, Ж. Перо, М. Петипа
Редакция Л. Лавровски

Гостуване на солисти на Болшой театър: ДАРИЯ ХОХЛОВА в ролята на Жизел и АРТЕМИЙ БЕЛЯКОВ в ролята на Алберт

Действащи лица и изпълнители:

Ханс Румен Бонев
Херцог Еленко Иванов
Батилда Диляна Никифорова
Вилфрид Теодор Воденичаров
Мирта Анастасия Неделчева
Па де дьо /Ід./ Боряна Петрова, Константин Ткач

Оркестър и ансамбъл на балета на Софийска опера

Диригент ШУНГО МОРИАМА
Постановка и режисура Петър Луканов
Художник на декора Радостин Чомаков
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
28
Мар
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена
31
Мар
Петък
Сцена: Без сцена
Мар
Петък
10:00
Участват: Елена Стоянова, Вихра Смилкова, Силвана Пръвчева, Анна Гавраилова, Александър Георгиев, Иванка Нинова, Цветан Цветков, Емил Захариев
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Мар
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Мар
Петък
19:00
КАРМЕН
Балет по музика на Бизе- Шчедрин
Хореография и режисура Алберто Алонсо

Действащи лица и изпълнители:
Кармен Марта Петкова
Хозе Никола Хаджитанев
Ескамилио Цецо Иванов
Цунига Румен Бонев
Съдба Венера Христова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент-хореограф Соня Алонсо
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева-Зорбалиева
Асистент- режисьор и Помощник- режисьор Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов

Спектакълът се играе със специалното разрешение на
Musikverlang hans Sikorski GmbH&Co.KG, Хамбург


РАПСОДИЯ В СИНЬО
Балет по музика на Джордж Гершуин
Хореограф и режисьор Риолина Топалова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Спектакълът се играе с музика на запис
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети

Април 2017

1
Апр
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
2
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:10
Антракти 1
Купете билети
7
Апр
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
9
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
13
Апр
Четвъртък
19:00
Сценична версия по „Страшния съд” на Микеланджело
Режисьор мултимедия Паоло Мичике
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 1:30
Купете билети
21
Апр
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
22
Апр
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
23
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
28
Апр
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Петък
19:00
БАЛЕТНА ГАЛА ВЕЧЕР ПОСВЕТЕНА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА БАЛЕТА
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
29
Апр
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
30
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Апр
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Апр
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Май 2017

2
Май
Вторник
19:00
Сцена: Голяма сцена
3
Май
Сряда
19:00
Сцена: Голяма сцена
4
Май
Четвъртък
18:00
Действащи лица и изпълнители

Лили Белослава Костадинова, Зора Господинова
Хрили Александър Георгиев, Антон Радев
Набръчканият Красимир Динев, Стефан Владимиров
Медуза Рада Тотева, Тереза Бракалова
Мида Благовеста Мекки-Цветкова, Христина Пипова
Октопод Владимир Горчаков, Илия Илиев
Калкан Калин Душков, Кръстан Кръстанов
Разказвач змиорка Сандра Петрова, Александра Носикова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

Диригент: Любомир Денев, Жорж Димитров
Режисьор: Анри Кулев
Сценография: Анастас Янакиев
Костюми: Марта Миронска
Пластика:Маша Илиева
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Мариана Тотева

Оркестър и балет на Софийската опера

С участието на детски хор „Пим-пам“
с ръководител Магдалена Немцу и диригент Ирена Христова

Със специалното участие на балетна школа „Маша Илиева”
с хореограф Татяна Андонова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
5
Май
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители

Лили Белослава Костадинова, Зора Господинова
Хрили Александър Георгиев, Антон Радев
Набръчканият Красимир Динев, Стефан Владимиров
Медуза Рада Тотева, Тереза Бракалова
Мида Благовеста Мекки-Цветкова, Христина Пипова
Октопод Владимир Горчаков, Илия Илиев
Калкан Калин Душков, Кръстан Кръстанов
Разказвач змиорка Сандра Петрова, Александра Носикова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

Диригент: Любомир Денев, Жорж Димитров
Режисьор: Анри Кулев
Сценография: Анастас Янакиев
Костюми: Марта Миронска
Пластика:Маша Илиева
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Мариана Тотева

Оркестър и балет на Софийската опера

С участието на детски хор „Пим-пам“
с ръководител Магдалена Немцу и диригент Ирена Христова

Със специалното участие на балетна школа „Маша Илиева”
с хореограф Татяна Андонова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
7
Май
Неделя
19:00
Сцена: Голяма сцена
8
Май
Понеделник
19:00
Сцена: Голяма сцена
11
Май
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
12
Май
Петък
10:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 г. от рождението на Александър Райчев

Музика Александър Райчев
Оркестрация Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация Юлия Кръстева, по либретото на Нина Стоянова
Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Елена Шопова
Сцена: Малка сцена
Билетите са изчерпани
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
Купете билети
13
Май
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
14
Май
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
18
Май
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
19
Май
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути
Купете билети
Май
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
20
Май
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
21
Май
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
23
Май
Вторник
Сцена: Голяма сцена
26
Май
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети
27
Май
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Купете билети
Май
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
28
Май
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
31
Май
Сряда
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Юни 2017

1
Юни
Четвъртък
10:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
3
Юни
Събота
19:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
4
Юни
Неделя
16:00
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети

Юли 2017

4
Юли
Вторник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
6
Юли
Четвъртък
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
8
Юли
Събота
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Юли
Понеделник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Новини и събития