Софийска опера и балет - сезон 2016 / 2017

Календар

Май 2017

3
Май
Сряда
19:00
Сцена: Голяма сцена
4
Май
Четвъртък
18:00
Действащи лица и изпълнители

Лили Белослава Костадинова
Хрили Александър Георгиев
Набръчканият Стефан Владимиров
Медуза Рада Тотева
Мида Благовеста Мекки-Цветкова
Октопод Илия Илиев
Калкан Калин Душков
Разказвач змиорка Сандра Петрова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян
Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

Диригент: Жорж Димитров
Режисьор: Анри Кулев
Сценография: Анастас Янакиев
Костюми: Марта Миронска
Пластика:Маша Илиева
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Мариана Тотева
Сцена: Голяма сцена
5
Май
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители

Лили Зора Господинова
Хрили Антон Радев
Набръчканият Красимир Динев
Медуза Рада Тотева
Мида Благовеста Мекки-Цветкова
Октопод Илия Илиев
Калкан Калин Душков
Разказвач змиорка Сандра Петрова
Ансамбъл Раци Цветан Цветков, Георги Джанов, Ованес Каспарян, Стоян
Балабанов, Стефан Димитров, Стоил Георгиев

Диригент: Жорж Димитров
Режисьор: Анри Кулев
Сценография: Анастас Янакиев
Костюми: Марта Миронска
Пластика:Маша Илиева
Асистент-режисьор Владимир Горчаков
Помощник-режисьори Румяна Димитрова, Стефка Георгиева
Корепетитори Пелагия Чернева, Мариана Тотева
Сцена: Голяма сцена
7
Май
Неделя
19:00
Сцена: Голяма сцена
8
Май
Понеделник
19:00
Сцена: Голяма сцена
9
Май
Вторник
11:00
Сцена: Малка сцена
11
Май
Четвъртък
19:00
Гостуване на:
ДИАНА ТУГУЙ в ролята на Виолета Валери

Действащи лица и изпълнители:
Флора Силвана Пръвчева
Анина Благовеста Мекки – Цветкова
Алфред Даниел Дамянов
Жорж Жермон Пламен Папазиков
Гастон Хрисимир Дамянов
Барон Дуфол Димитър Станчев
Маркиз д’Обиньи Стоил Георгиев
Д-р Гренвил Николай Петров
Жозеф Слави Манов
Комисионер Георги Дуков

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Велизар Генчев
Постановка Пламен Карталов
Режисьор на възстановката Вера Петрова
Художник Иван Савов
Хореография Риолина Топалова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Концертмайстор Теодора Христова,Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
12
Май
Петък
10:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 години от рождението на Александър Райчев

Оркестрация Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация по либретото
на Нина Стойчева Юлия Кръстева

Действащи лица и изпълнители
ПИФ Вихра Смилкова
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Калин Душков
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Александра Носикова
МИЛКО Георги Джанов

Оркестър и балет на Софийската опера

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Май
Петък
19:00
Гостуване на:
КИРИЛ МАНОЛОВ в ролята на Жорж Жермон

Действащи лица и изпълнители:
Виолета Валери Ирина Жекова
Флора Силвана Пръвчева
Анина Благовеста Мекки-Цветкова
Алфред Даниел Острецов
Гастон Хрисимир Дамянов
Барон Дуфол Димитър Станчев
Маркиз д’Обиньи Стоил Георгиев
Д-р Гренвил Ангел Христов
Жозеф Слави Манов
Комисионер Ваньо Димитров

Оркестър, хор и балет на Софийската опера

Диригент Велизар Генчев
Постановка Пламен Карталов
Режисьор на възстановката Вера Петрова
Художник Иван Савов
Хореография Риолина Топалова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Художествено осветление Андрей Хайдиняк
Концертмайстор Теодора Христова,Мария Евстатиева
Корепетитори Ивайло Иванов, Йоланта Смолянова, Милен Станев, Пелагия Чернева
Помощник-режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Превод и субтитри Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:20
Антракти 2
13
Май
Събота
11:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 години от рождението на Александър Райчев

Оркестрация – Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация по либретото
на Нина Стойчева – Юлия Кръстева

Действащи лица и изпълнители
ПИФ Рада Тотева
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Георги Джанов
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Ана-Мария Крайчева
МИЛКО Христина Пипова

Оркестър и балет на Софийската опера

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Май
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
14
Май
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Май
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Билетите са изчерпани
Май
Неделя
16:00
Гостуване на АМАНДА ГОМЕШ в ролята на Китри

Действащи лица и изпълнители:
Дон Кихот Кирил Иванов
Санчо Панса Георги Аспарухов
Базил Никола Хаджитанев
Карменсита Катерина Петрова
Мерседес Катерина Петрова
Еспада Росен Канев
Две приятелки Венера Христова, Натали Братанова
Двойка тореадори Емил Йорданов, Цецо Иванов
Цигански танц Милена Тодорова, Трифон Митев
Повелителница Боряна Петрова
Амурче Александра Дрангажова
Червена пачка Боряна Петрова

Ансамбъл на балета и оркестър на Софийска опера

Диригент Борис Спасов
Постановка и режисура Петър Луканов
Художник на декора Иван Попов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Диляна Никифорова, Дарина Бедева
Концертмайстори Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник- режисьор Риолина Топалова

С участието на ученици от Националното училище за танцово изкуство
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
19
Май
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Май
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Петък
19:00
Гостуване на:
АДРИАН ДЖЕМА в ролята на Херцогът на Мантуа
РАМОНА ТУЛУМАНИ в ролята на Джилда

Действащи лица и изпълнители:

Риголето Бисер Георгиев
Спарафучиле Светозар Рангелов
Мадалена Благовеста Мекки-Цветкова
Джована Румяна Петрова
Граф Монтероне Димитър Станчев
Маруло Атанас Младенов
Борса Пламен Папазиков
Граф Чепрано Стоил Георгиев
Графиня Чепрано Силвана Пръвчева
Паж Надя Колева
Офицер Георги Дуков

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Георги Димитров
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Елена Иванова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
20
Май
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Май
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Събота
19:00
Гостуване на: КАРЛОС АЛМАГЕР в ролята на Риголето


Действащи лица и изпълнители:

Херцогът на Мантуа Даниел Дамянов
Джилда Ирина Жекова
Спарафучиле Светозар Рангелов
Мадалена Благовеста Мекки-Цветкова
Джована Румяна Петрова
Граф Монтероне Димитър Станчев
Маруло Атанас Младенов
Борса Пламен Папазиков
Граф Чепрано Стоил Георгиев
Графиня Чепрано Силвана Пръвчева
Паж Надя Колева
Офицер Георги Дуков

Оркестър и хор на Софийската опера и балет

Диригент Георги Димитров
Режисьор Пламен Карталов
Асистент режисьор Вера Петрова
Сценография Любомир Йорданов
Костюми Елена Иванова
Диригент на хора Виолета Димитрова
Концертмайстор Теодора Христова, Мария Евстатиева
Помощник режисьори Вера Белева, Росица Костова, Стефка Георгиева
Субтитри и превод Симеон Тодоров

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 3:00
Антракти 1
21
Май
Неделя
11:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 години от рождението на Александър Райчев

Оркестрация – Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация по либретото
на Нина Стойчева – Юлия Кръстева

Действащи лица и изпълнители
ПИФ Рада Тотева
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Калин Душков
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Ана-Мария Крайчева
МИЛКО Георги Джанов

Оркестър и балет на Софийската опера

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Май
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Неделя
16:00
ПАХИТА
Балет по музика на Лудвиг Минкус
Хореография Мариус Петипа

Изпълняват:
Солисти Катерина Петрова, Цецо Иванов
Па де троа Боряна Петрова, Памела Пандова, Александър Александров
Вариации София Цуцакова, Вяра Иванчева, Венера Христова, Александра Дрангажова, Елена Петрова , Натали Братанова
Ансамбъл на балета на Софийската опера
С участието на ученици от НУТИ с педагог Фани Чернева

Оркестър на Софийска опера

Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Християна Михалева-Зорбалиева
Концертмайстор Мария Евстатиева
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Мария Илиева, Ясен Вълчанов, Риолина Топалова
Асистент и Помощник- режисьор Риолина Топалова
Корепетитори Анелия Рогозянска, Александра Иванова, Юлияна Идесман

ИСТОРИЯ ЗА ЕДНА ЛЮБОВ
Музика Лудвиг Минкус

Изпълняват:
Солисти Анастасия Неделчева, Радул Роглев
Ансамбъл на балета на Софийската опера

Оркестър на Софийска опера

Постановка Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художник на костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Концертмайстор Мария Евстатиева
Репетитор Мария Илиева
Асистент и Помощник- режисьор Риолина Топалова

ДА ТАНЦУВАШ НА ИНАТ
Музика Николай Римски-Корсаков, Адолф Адам

Изпълняват:
Катерина Петрова, Цецо Иванов, Памела Пандова, София Цуцакова, Георги Банчев, Джон Абенати

Оркестър на Софийска опера

Хореография Йордан Кръстев
Диригент Борис Спасов
Художествено оформление Емил Динков, Риолина Топалова
Концертмайстор Мария Евстатиева
Репетитори Сара-Нора Кръстева, Иванка Касабова
Асистент и Помощник-режисьор Риолина Топалова
Художествен ръководител на балета Сара-Нора Кръстева

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
23
Май
Вторник
18:30
Сцена: Голяма сцена
26
Май
Петък
10:00
ЮБИЛЕЕН СПЕКТАКЪЛ
95 години от рождението на Александър Райчев

Оркестрация Александър Райчев-син
Сценарий и адаптация по либретото
на Нина Стойчева Юлия Кръстева

Действащи лица и изпълнители
ПИФ Вихра Смилкова
ПАФ Николай Павлов
ПУФ Георги Джанов
КУМЧО ВЪЛЧО Илия Илиев
ПАТОК ПАТАРАН Ованес Каспарян
ИЛКО Александра Носикова
МИЛКО Христина Пипова

Оркестър и балет на Софийската опера

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник и мултимедия Елена Шопова
Хореограф Мария Луканова
Корепетитори Нина Нейчева, Пелагия Чернева
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Технически служби и ателиета на Софийската опера и балет
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Билетите са изчерпани
Май
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Май
Петък
19:00
Спектакълът е с участието на солисти, хор и оркестър на Държавна опера Пловдив

Действащи лица и изпълнители
Татяна - Евгения Ралчева
Олга - Виолета Радомирска
Ленски - Ивайло Михайлов
Евгений Онегин - Божидар Василев
Филипиевна - Валерия Мирчева
Ларина - Елена Чавдарова – Иса
Гремин - Евгений Арабаджиев
Зарецки - Владимир Ников
Командир - Живко Пейчев
Трике - Марк Фаулър

Оркестър, хор и балет на Държавна опера - Пловдив
Диригент - Лучано ди Мартино
Режисьор – Вера Петрова
Асистент-режисьор – Дима Димитрова
Художник на декора – Александър Костюченко
Художник на костюмите – Стив Алмериги
Хореография – Риолина Топалова
Диригенти на хора – Константин Добройков, Драгомир Йосифов
Концертмайстор – Виеслав Новак
Помощник-режисьор: Иванка Далийска
Корепетитори – Рита Дечева, Росица Димова, Ралица Ботева, Зарина Гетоева

Постановката се реализира в сътрудничество със Софийската опера и балет
Сцена: Голяма сцена
Времетраене: 3:15
Антракт 2
Купете билети
27
Май
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Николай Павлов
Ратайчето Калин Душков
Попската дъщеря Сребрина Секулова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Илия Илиев
Бръмбарчето Анна Гавраилова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Май
Събота
19:00
Хореография, режисура и либретоЛорка Масине
По романа на Никос Казандзакис

Действащи лица и изпълнители:
Зорба Еленко Иванов
Джон Никола Хаджитанев
Марина Дарина Бедева
Йоргос Трифон Митев
Мадам Ортанс Анастасия Неделчева

Ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент хореограф Анна Кжишков
Художник-консултант по костюмите Цветанка Петкова-Стойнова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов
Асистент и помощник режисьор Риолина Топалова
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
28
Май
Неделя
11:00
Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Май
Неделя
16:00
КАРМЕН
Балет по музика на Бизе- Шчедрин
Хореография и режисура Алберто Алонсо

Действащи лица и изпълнители:
Кармен Диляна Никофорова
Хозе Емил Йорданов
Ескамилио Цецо Иванов
Цунига Джон Абенати
Съдба Венера Христова

Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера

Асистент-хореограф Соня Алонсо
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева-Зорбалиева
Асистент- режисьор и Помощник- режисьор Риолина Топалова
Репетитори Мария Илиева, Ясен Вълчанов

Спектакълът се играе със специалното разрешение на
Musikverlang hans Sikorski GmbH&Co.KG, Хамбург


РАПСОДИЯ В СИНЬО
Балет по музика на Джордж Гершуин

Хореограф и режисьор Риолина Топалова
Солисти и ансамбъл на балета на Софийската опера
Спектакълът се играе с музика от запис
Сцена: Голяма сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
30
Май
Вторник
19:00
В. А. МОЦАРТ – „ДОН ЖУАН”
Дует на Церлина и Дон Жуан
Изпълняват СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА и СВЕТОЗАР РАНГЕЛОВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ГАЕТАНО ДОНИЦЕТИ – „ЛЮБОВЕН ЕЛИКСИР”
Дует на Адина и Неморино
Изпълняват ЕЛЕНА СТОЯНОВА и ДАНИЕЛ ОСТРЕЦОВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

РИХАРД ВАГНЕР – „ТАНХОЙЗЕР”
Дует на Венера и Танхойзер
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „АИДА”
Дует на Аида и Радамес
Изпълняват БАЯСГАЛАН ДАШНЯМ и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖАКОМО ПУЧИНИ – „МАНОН ЛЕСКО”
Дует на Манон Леско и Де Грийо
Изп. РАДОСТИНА НИКОЛАЕВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „ОТЕЛО”
Дует на Дездемона и Отело
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и МАРТИН ИЛИЕВ
Пианист-акомпанятор Ивайло Иванов

ДЖУЗЕПЕ ВЕРДИ – „БАЛ С МАСКИ”
Дует на Амелия и Рикардо
Изпълняват РАДОСТИНА НИКОЛАЕВА и ДАНИЕЛ ДАМЯНОВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

ДЖАКОМО ПУЧИНИ – „МАДАМ БЪТЕРФЛАЙ“
Дует на Чо-чо-сан и Пинкертон
Изпълняват ЦВЕТАНА БАНДАЛОВСКА и ДАНИЕЛ ОСТРЕЦОВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев

УМБЕРТО ДЖОРДАНО – „АНДРЕ ШЕНИЕ”
Дует на Мадалена и Андре Шение
Изпълняват МАРИАНА ЦВЕТКОВА и КОСТАДИН АНДРЕЕВ
Пианист-акомпанятор Милен Станев
Сцена: Мраморно фоайе - партер
31
Май
Сряда
10:00
Действащи лица и изпълнители:
Мама Коза Благовеста Мекки-Цветкова
Уху- Буху Илия Илиев
Вълкът Николай Павлов
Славей Атанас Йонков
Козлета:
Малчугана Анна Гаврилова
Бърборка Цветелина Коцева
Скокливка Александра Носиков
Закачко Росица Павлова-Инджева
Всезнайко Рада Носикова
Бодливко Мария Павлова
Страхливка Надя Колева

Оркестър на Софийската опера и балет

Постановъчен екип:
Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография Павлина Ойстерхус
Художник на костюмите Станка Вауда
Хореография Мария Луканова
Мултимедия Илияна Кънчева
Концертмайстор Теодора Христова
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник режисьори Румяна Димитрова, Владимир Горчаков
Сцена: Голяма сцена
Купете билети

Юни 2017

1
Юни
Четвъртък
19:00
Сцена: Голяма сцена
2
Юни
Петък
10:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юни
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
3
Юни
Събота
11:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юни
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Юни
Събота
19:00
Участват: Марта Петкова, Емил Йорданов, Венера Христова, Дарина Бедева

Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
4
Юни
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Надя Колева
Ру Кристина Малюкова

Балет

Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юни
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Юни
Неделя
16:00
Участват: Боряна Петрова /за първи път в ролята на Аврора/, Александър Александров, Венера Христова, Дарина Бедева

Диригент ГРИГОР ПАЛИКАРОВ
Сцена: Голяма сцена
Времетраене 2:45
Антракти 1
Купете билети
8
Юни
Четвъртък
Участват: Еленко Иванов, Никола Хаджитанев, Дарина Бедева, Анастасия Неделчева, Кирил Иванов
Сцена: Без сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
9
Юни
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА ВИХРА СМИЛКОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК РАДА ТОТЕВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ



Оркестър на Софийската опера и балет

ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов,Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юни
Петък
19:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
10
Юни
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Паток Надя Колева
Жабок Александра Носикова
Лисица Рада Тотева
Вълк Александър Георгиев
Мечката Юлиана Иванова
Козелът Цветан Цветков
Ратайчето Калин Душков
Попската дъщеря Антония Иванова
Попадията Силвана Пръвчева
Дядо Поп Илия Илиев
Бръмбарчето Анна Гавраилова

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Боряна Ангелова
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юни
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Юни
Събота
17:00
Действащи лица и изпълнители:
Мечо Пух Николай Павлов
Прасчо Силвана Пръвчева
Зайо Елена Стоянова
Йори Ваньо Димитров
Бухал Рада Тотева
Кенга Анна Гавраилова
Ру Кристина Малюкова

Балет


Оркестър на Софийската опера и балет


Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Художник на декора Борян Белчев
Художник на костюмите Християна Михалева
Хореография Риолина Топалова
Корепетитори: Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
11
Юни
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:
Шегобишко Калин Душков
Окей Окай Николай Павлов
Кокосо Пали Лула Димитър Станчев
Айло Стоил Георгиев
Адмирал Джинджифил Илия Илиев
Капитан Ким Александър Георгиев
Чер Пипер Рада Тотева
Кокаска Ана-Мария Крайчева
Туземец с мандолина Георги Георгиев


Оркестър на Софийската опера и балет

Диригент Стефан Недялков
Режисьор Юлия Кръстева
Сценография и мултимедия Елена Шопова
Художник на костюмите Християна Михалева
Корепетитор Петър Белнеев
Помощник-режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Времетраене 60 минути

Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юни
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Юни
Неделя
17:00
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
16
Юни
Петък
Участват: Светозар Рангелов, Любов Методиева, Атанас Младенов, Цветан Цветков, Димитър Станчев, Николай Милев, Слави Манов, Антон Радев /Фуркас и Войник/, Даниел Острецов, Благовеста Мекки-Цветкова, Елена Маринова, Силвана Пръвчева, Александър Носиков, Илия Илиев, Румяна Петрова, Марио Петров, Стефан Сахатчиев, Марио Кръстев

Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Сцена: Без сцена
Времетраене:2:45
Антракт:1
Юни
Петък
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
17
Юни
Събота
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
18
Юни
Неделя
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Димитър Станчев
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Ива Бизева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Рада Тотева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Красимир Динев
Змия Никол Митева


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юни
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
Юни
Неделя
17:00
Действащи лица и изпълнители:

СРЕБЪРНОТО ЗВЪНЧЕ ЕЛЕНА СТОЯНОВА
ЧЕРВЕНАТА ШАПЧИЦА ВИХРА СМИЛКОВА
ЛИСАНА СИЛВАНА ПРЪВЧЕВА
ЗАЕК АННА ГАВРАИЛОВА
ВЪЛК АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
БАБАТА ИВАНКА НИНОВА
ЛОВЕЦ ЦВЕТАН ЦВЕТКОВ
КУЧЕ ЕМИЛ ЗАХАРИЕВ

Оркестър на Софийската опера и балет
ДИРИГЕНТ ЖОРЖ ДИМИТРОВ
РЕЖИСЬОР ЮЛИЯ КРЪСТЕВА
ХУДОЖНИК ПАВЛИНА КОЦЕВА
Корепетитори Ивайло Иванов,Йоланта Смолянова
Помощник-режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
22
Юни
Четвъртък
Сцена: Без сцена
Времетраене 2:00
Антракти 1
23
Юни
Петък
10:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Димитър Станчев
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Диана Василева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Надя Колева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Красимир Динев
Змия Никол Митева


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова
Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
24
Юни
Събота
11:00
Действащи лица и изпълнители:

Зарастро Димитър Станчев
Тамино Хрисимир Дамянов
Царица на нощта Диана Василева
Памина Силвия Тенева
Първа дама Елена Стоянова
Втора дама Силвана Пръвчева
Трета дама Румяна Петрова
Папагена Надя Колева
Папагено Александър Георгиев
Моностатос Красимир Динев
Змия Никол Митева


Диригент Жорж Димитров
Режисьор Юлия Кръстева
Художник Християна Михалева
Корепетитори Ивайло Иванов, Милен Станев
Помощник- режисьор Румяна Димитрова

Сцена: Малка сцена
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
25
Юни
Неделя
11:00
Сцена: Зала "Бебоци"
27
Юни
Вторник
КАРМЕН
Участват: Диляна Никифорова, Емил Йорданов, Цецо Иванов, Джон Абенанти, Венера Христова
Сцена: Без сцена
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
30
Юни
Петък
20:00
„ПЕТРУШКА“
Участват: Александър Александров, Марта Петкова, Емил Йорданов

„ЖАР-ПТИЦА“
Участват: Катерина Петрова, Цецо Иванов, Трифон Митев, Диляна Никифорова

/Спектаклите се играят със запис/
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети

Юли 2017

1
Юли
Събота
11:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юли
Събота
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети
2
Юли
Неделя
11:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юли
Неделя
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети
Юли
Неделя
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети
4
Юли
Вторник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
5
Юли
Сряда
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Купете билети
6
Юли
Четвъртък
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
7
Юли
Петък
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
8
Юли
Събота
11:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юли
Събота
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
9
Юли
Неделя
11:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юли
Неделя
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
10
Юли
Понеделник
18:00
Сцена: Голяма сцена
Купете билети
13
Юли
Четвъртък
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
14
Юли
Петък
19:00
Голямата сцена на парка
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
15
Юли
Събота
11:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
Юли
Събота
20:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
16
Юли
Неделя
11:00
Сцена: Парк на военната академия Г. С. РАКОВСКИ“
Цена на билети:
деца - 10лв.
възрастни - 10лв.
Купете билети
21
Юли
Петък
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Петък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
22
Юли
Събота
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Събота
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети
23
Юли
Неделя
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Неделя
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
27
Юли
Четвъртък
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Четвъртък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:30
Антракти 1
Купете билети
28
Юли
Петък
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Петък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:00
Антракти 1
Купете билети
29
Юли
Събота
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Събота
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:10
Антракти 1
Купете билети
30
Юли
Неделя
11:00
Пещера Магура

Летен фестивал - "ОПЕРА НА ВЪРХОВЕТЕ" - БЕЛОГРАДЧИШКИ СКАЛИ

Билети - на касата на Софийска опера
Сцена: Пещера Магура
Юли
Неделя
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 3:30
Антракти 2
Купете билети

Август 2017

3
Авг
Четвъртък
20:00
Хореография, режисура и либрето: Лорка Масине
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети
4
Авг
Петък
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене - 2:20
Антракти - 1
Купете билети
5
Авг
Събота
20:00
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене - 2:30
Антракти - 1
Купете билети
6
Авг
Неделя
20:00
Хореография, режисура и либрето: Лорка Масине
Сцена: Белоградчишки скали
Времетраене 2:00
Антракти 1
Купете билети

Новини и събития